Rozvoral (SPD): Odmítáme koncept multikulturního světa bez hranic a imigrační politiku EU

18.01.2021 12:45

Německá neziskovka Sea Eye nepolevuje v úsilí převážet imigranty přes Středozemní moře do Evropy.

Rozvoral (SPD): Odmítáme koncept multikulturního světa bez hranic a imigrační politiku EU
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral
reklama

V poslední době je zaznamenáván nárůst počtu imigrantů, kteří se pokoušejí dostat nelegálně pomocí různých plavidel přes Středozemní moře do Evropy. Jedná se hlavně o imigranty z Libye, snažící se dostat k italským břehům. V tomto úsilí jim pomáhají lodě neziskových organizací, které jsou financovány z unijní pokladny.

Hnutí SPD zásadně odmítá cílené aktivity německých neziskových organizací, které pod záminkou humanitární pomoci stále pomáhají přepravovat pomocí svých lodí imigranty z Afriky do Evropy. Po období, kdy tehdejší italský ministr vnitra Matteo Salvini zrealizoval přijetí vlastních zákonů a opatření, spočívající v zákazu vplutí lodí neziskových organizací s africkými imigranty do italských výsostných vod, uvedené neziskovky v těchto aktivitách pokračují. 

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8428 lidí

Německá nezisková organizace Sea Eye (Mořské oko), která operuje ve Středozemním moři s cílem záchrany imigrantů přepravujících se po moři na nebezpečných plavidlech do Evropy, si koncem minulého roku přidala do své flotily další loď. Ta představuje další pomoc pro převoz těchto imigrantů, o čemž svědčí i technické údaje nové lodě. Její délka je 55 metrů, šířka 11 metrů, hmotnost lodi je 1.000 tun a plocha paluby je 650 metrů čtverečních. Posádku lodi tvoří 22 členů a loď dokáže plout rychlostí až 17 km za hodinu.

Jak pro DPA uvedl mluvčí organizace Gorden Isler, nové plavidlo navyšuje celkový počet charitativních záchranných lodí operujících ve Středozemním moři na sedm. Řada z nich, včetně lodi Alan Kurdi, je pak podle Islera často blokována italskou pobřežní stráží, která je zadržuje kvůli údajným technickým nesrovnalostem. Loď nazvaná Sea-Eye 4 je nyní v docích ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Financuje ji spolek United4Rescue, který chce novou loď využívat k dopravě imigrantů z Afriky do Evropy. Loď se nyní přestavuje z důvodů zvýšení na nejvyšší kapacitu přepravy, a co nevidět vyrazí do Středozemního moře, kde by měla začít operovat již v březnu 2021.

Vše se děje i napříč tomu, že Německo bylo uvrženo do dalšího korona-lockdownu. Jak je tedy patrné, koronavirus zjevně při dovážení imigrantů z celé Afriky úřadům a proimigrantským aktivistům nevadí. Přísun imigrantů do Evropy tak pod rouškou koronavirové hysterie stále probíhá. Do Itálie v loňském roce přes moře připlulo už více jak třicet tisíc imigrantů, což je zhruba třikrát více než za rok 2019. Lodě s imigranty vyplouvaly zejména z Libye a z Tuniska.

Hnutí SPD programově odmítá koncept multikulturního globálního světa bez hranic a imigrační politiku EU. Proto musíme neustále usilovat o obranu základních zájmů národa, naši kulturu, suverenitu a svobodu.

(převzato z Profilu)

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

10:07 Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova předložila na plénu Senátu návrh usnesení k financování místn…