Rozvoral (SPD): Prioritou hnutí SPD je prosazení obecného referenda a přímé demokracie!

11.06.2024 9:02 | Komentář

Prosazujeme zásadní ústavní a legislativní změny směřující k obraně svobody a demokracie v České republice. Za základní princip obrany demokracie považujeme zavedení přímé demokracie a široké zapojení občanů do řízení země.

Rozvoral (SPD): Prioritou hnutí SPD je prosazení obecného referenda a přímé demokracie!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Chceme skutečnou svobodu všem lidem, demokracii, tedy vládu lidu nad jejich zemí a našim národům, práva a místo které jim historicky patří. Z tohoto důvodu považujeme přímou demokracii za zásadní nástroj obrany svobody a práv občanů České republiky včetně přímé volby, odvolatelnosti a osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků. Proto prosazujeme novelu Ústavy České republiky s cílem posílení prvků přímé demokracie v našem politickém systému.

V hnutí SPD prosazujeme politiku, která vychází prioritně z našeho programu. Už v prvním bodu toho programu máme stanoveno, že nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku. Z tohoto důvodu požadujeme referendum o každém předání státní suverenity na orgány EU, včetně referenda o vystoupení z EU. Chceme Evropu jako volný trh zboží, služeb a práce, a Evropu spolupracujících svobodných a suverénních národních států.

Jedním z klíčových bodů programu hnutí SPD je zajistit našim občanům rozhodování o veřejných věcech v referendu, a proto jsme předložili již v minulém volebním období ústavní zákon o celostátním referendu, k dokončení jeho projednání však nedošlo. I v tomto volebním období jsme předložili hned po ustavení nového složení Poslanecké sněmovny nový návrh ústavního zákona o celostátním referendu, který je veden jako sněmovní tisk č. 8. Poslanci vládní koalice ho ale nechtějí zařadit na program jednání Poslanecké sněmovny.  

Hnutí SPD předložilo tento ústavní zákon o celostátním referendu, aby sami občané České republiky rozhodli o věci obecného zájmu zásadní povahy týkající se vnitřní nebo zahraniční politiky státu. Návrh ústavního zákona má na zřeteli uplatnění vůle většiny, ale zároveň zajišťuje ochranu ústavně zaručených práv a svobod jedince a skupin obyvatelstva, zaručených ústavním pořádkem. Jsme přesvědčením, že přijetí referenda jako běžně užívaného institutu povede ke kvalitnější demokracii v České republice.

Pro hnutí SPD jsou naši občané na prvním místě, a proto zastáváme názor, že by měli dostat možnost se podílet na tom, kam bude v budoucnu Česká republika směřovat.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zkušenosti

Podle všeho se nad vámi stahují mračna a eurokomisařkou zřejmě nebudete. Co říkáte na to, že jste u vládní koalice ztratila podporu? A nemyslíte, že vzhledem k vaší kauze a 0 zkušenostem s politikou byste se nominace měla vzdát sama? Neuvažovala jste o tom? Netvrdím, že nemáte být v politice, ale ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Diskuse obsahuje 3 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): Zvýšení počtu volebních místností. Ale vy to nechcete

21:03 Vondráček (ANO): Zvýšení počtu volebních místností. Ale vy to nechcete

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 12. června k návrhu poslanců Víta Rakušana, Petra Fialy, M…