Rozvoral (SPD): V hnutí SPD si vážíme všech slušných a pracujících občanů!

30.04.2024 12:05 | Komentář
autor: PV

Zítra ve středu 1. května si připomínáme Svátek práce, který je uznáván téměř po celém světě. V českých zemích se poprvé tento svátek slavil v roce 1890 a oslavy proběhly na Střeleckém ostrově v Praze.

Rozvoral (SPD): V hnutí SPD si vážíme všech slušných a pracujících občanů!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral - V hnutí SPD si vážíme všech slušných a pracujících občanů!

V hnutí SPD ctíme Svátek práce, neboť víme, že všichni ti, co mohou pracovat a pracují, si plně zaslouží naši podporu. Současná Fialova vláda si našich pracujících neváží a jejich problémy se ani nesnaží řešit. Reálná průměrná mzda se na základě údajů Českého statistického úřadu o vývoji mezd za celé období vládnutí pětikoaliční vlády stále propadá a klesla celkem o jedenáct procent. Aktuálně více jak dvě třetiny českých zaměstnanců nedosáhnou na minimální důstojnou mzdu (45.573 korun hrubého měsíčně) a dle aktuální analýzy expertů Platformy pro důstojnou minimální mzdu se pod tuto hranici jenom za loňský rok propadlo dalších 184.000 zaměstnanců.

Za vše je plně zodpovědná Fialova vláda, které ekonomické podmínky pracujícím navíc ještě zhoršuje, neboť musíme vzít v úvahu, že letos zatím zůstává zaměstnancům nominálně stejná hodnota platu, pak je tu inflace a zároveň menší objemy peněz, takže kromě tarifních složek, které zůstávají stejné, budou netarifní složky nižší, a zároveň tu máme změnu z daňového balíčku, která kromě zvýšení daní a zrušení některých benefitů nově odečítá z platu pojistné na nemocenskou. Důstojné mzdy jsou klíčovým předpokladem slušné životní úrovně poctivě pracujících lidí, včetně jejich důstojného zabezpečení v budoucím důchodu. Stát by si měl vážit všech pracujících a vytvářet jim co nejlepší podmínky k výkonu zaměstnání. Proto odmítáme návrh, který nedávno představila Národní ekonomická rada vlády v rámci plánu na pomoc ekonomice, spočívající v prosazení výpovědi bez udání důvodu. Naopak plně podporujeme navýšení platů všem zaměstnancům, kdy prosazujeme, aby proběhlo co nejdříve a toto zvýšení by mělo minimálně kopírovat inflaci. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítězslav Schrek byl položen dotaz

To myslíte váženě?

Není to poprvé, co mi přijde, že vy politici z ODS žijete mimo realitu. O jaká data se opíráte vy, když tvrdíte, že většina lidí neřeší problém s bydlením? Možná by stačilo se jich zeptat a zjistil byste, že problém s nedostupným a drahým bydlením má opravdu většina, ne že ne. A k tomu vašemu vnímán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

7:16 Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stávce některých úředníků Úřadu vlády.