Rozvoral (SPD): Výrazná podpora mladých pracujících rodin s dětmi je naší prioritou

31.03.2023 14:33

Podporujeme všechny slušné a pracující občany, rodiny s dětmi, seniory i osoby se zdravotním postižením a jejich podpora ze strany státu musí být skutečně výrazná a motivující.

Rozvoral (SPD): Výrazná podpora mladých pracujících rodin s dětmi je naší prioritou
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Hnutí SPD v tomto i v minulém volebním období předložilo do Sněmovny k projednání několik novel zákonů, které cílí na pomoc těm nejslabším, pobírajícím různé typy sociálních dávek. Plníme tak body, vycházející z našeho programu s názvem: „Naše vlast, naše rodina, náš bezpečný domov“, jehož cílem je podpora rodiny, tradičních hodnot a národní suverenity. Cílem je chránit svůj národ a svůj stát, kdy požadujeme normální život pro naše děti. Stát by měl pro mladé pracující rodiny udělat maximum pro podporu dostupného bydlení a dobře placenou práci, aby každá rodina měla dostatek prostředků pro výchovu dětí. Naopak sociální systém nesmí být zneužíván lidmi, kteří odmítají práci nebo porušují zákony. Též musí být zajištěna jistota spravedlivého důchodu pro pracující občany a zdravotně postižené.

Chceme ekonomickou stabilitu a prosperitu země. Ekonomika České republiky musí vytvářet dostatek finančních zdrojů pro zajištění sociální stability. Cílem je zajistit podmínky pro úspěšný život občanů s garancí kvalitního vzdělání, zdravotnictví a sociálního systému. Tento cíl ohrožují dluhy země, a proto usilujeme o zastavení jejího zadlužování, neboť dluhy nejsou budoucnost. Stát se musí chovat jako řádný hospodář, stejně jako odpovědná rodina či firma. Není možné mít dlouhodobě vyšší výdaje než příjmy.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 26144 lidí

Dle hnutí SPD je prorodinná a sociální politika věcí prvořadého veřejného zájmu. Její financování musí být zajišťováno a garantováno státem v plném rozsahu. Požadujeme ucelený systém dostupné podpory rodin ze strany státu – od založení rodiny až po důstojné stáří. Naší prioritou je zvýšení porodnosti. Speciálně chceme podporovat mladé pracující rodiny, pracující rodiny s dětmi a pracující rodiny s nižšími příjmy.

V oblasti bydlení je nutné podpořit družstevní výstavbu, výhodné manželské půjčky rodinám a nájemní bydlení v obecních bytech. V rámci našeho programu požadujeme zavést výhodné manželské půjčky pro pracující rodiny s výrazným snížením splácené částky vždy po narození dítěte. Chceme poskytnout příspěvek na splácení hypotéky rodinám v době, kdy jeden z rodičů pečuje o dítě v rámci rodičovské dovolené. Dále navrhujeme výrazně zvýšit daňové odpočty na děti. Na dvojnásobek u prvního a druhého dítěte v rodině a na čtyřnásobek u třetího a každého dalšího dítěte.

To jsou některé body z programu hnutí SPD v rámci podpory mladých pracujících rodin s dětmi, neboť jsme si plně vědomi, že prorodinná politika je velice důležitá pro důchodový systém. Bez toho, aby se rodily děti, není možné důchodový systém ufinancovat.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…