Rut (ŽNS): Starostka Hujová uzavření školky s nikým nekonzultovala. Jde o neuvážené rozhodnutí

21.05.2015 13:50 | Zprávy
autor: PV

Mimořádné zastupitelstvo na Praze 3: opozice a rodiče za záchranu školky v Bukové ulici

Rut (ŽNS): Starostka Hujová uzavření školky s nikým nekonzultovala. Jde o neuvážené rozhodnutí
Foto: Žižkov (nejen) sobě
Popisek: Ondřej Rut, předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě

MČ Praha 3 zavírá fungující školku v Bukové ulici na Jarově, přestože nedokáže uspokojit poptávku po umístění dětí pro příští školní rok. Opozice proto vyvolala mimořádné zastupitelstvo, které proběhne v pátek 22. 5. od 14:00 hodin na radnici Prahy 3, Havlíčkovo nám. 9.

Oficiálním důvodem pro rušení školky je její údajný havarijní stav a záměr radnice postavit na pozemku školky nové zařízení jeselského typu pro děti mladší tří let. Tento záměr však není projektově připravený a reálný termín zahájení stavby jde za horizont konce příštího školního roku. Navíc budování jednoho zařízení pouze pro děti mladší tří let ukazuje na nepromyšlenost koncepce předškolního vzdělávání na Praze 3. Technický stav současného objektu nebrání jeho dalšímu provozu.

„Uzavření školky a nevypsání zápisů pro příští školní rok nebylo schváleno žádným usnesením rady nebo zastupitelstva. Jde o neuvážené rozhodnutí, za nímž stojí starostka Vladislava Hujová a radní pro školství Jaroslava Suková (obě TOP09), které ho dopředu nekonzultovaly s vedením MŠ ani rodiči a veřejností. Toto rozhodnutí chceme zvrátit, školka může příští rok fungovat, dokud nebude rozhodnuto, co bude s objektem a jak se bude řešit situace s dětmi a personálem,“ uvedl předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě Ondřej Rut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.