Růžička (KDU-ČSL): I letos budou město uklízet nezaměstnaní

14.05.2018 15:05

Jednadvacet nových pracovníků na veřejně prospěšné práce (VPP) přijaly na začátku května Technické služby města Vsetína, p.o.

Růžička (KDU-ČSL): I letos budou město uklízet nezaměstnaní
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL)
reklama

Jejich hlavní činností bude opět pravidelný úklid odpadků jak v centru města, tak v jednotlivých sídlištích. Cílem zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných osob je snaha poskytnout jim základní pracovní návky, aby jejich další uplatnění na trhu práce bylo o něco snazší.

„Již od roku 2015 využíváme státem podporovaný program na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných. Prostřednictvím technických služeb se nám podařilo dát práci již více než dvěma stovkám osob. V současné době se o úklid města stará dvacet pět pracovníků,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že se v červnu počítá s přijetím dalších třech osob.

Mimo úklid odpadků v centru města a na sídlištích se pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce starají o každodenní úklid tržnice u městského úřadu, zametají v podchodech, parcích a na autobusových zastávkách MHD, uklízí stanoviště odpadových nádob po městě a dětská hřiště, čistí břehy potoků, příkopy, odvodňovací žlaby a chodníky od prorůstající trávy, likvidují černé skládky či uklízí kolem cyklostezky. „V minulosti jejich pomoc využívala také školská zařízení, a to především k čištění dlážděných ploch ve svých areálech. Pro město, případně městské organizace, provádí stěhovací práce a při všech kulturních akcích se podílí na úklidu veřejných ploch a prostranství,“doplnila Jana Zvoníčková z Technických služeb města Vsetína, p.o.

V loňském roce se díky takřka osmdesátce pracovníků na VPP podařilo například odstranit 60 černých skládek, uklidit 600 kilogramů odpadu z autobusových zastávek MHD či odvézt přibližně 140 tun odpadu, který byl pohozený mimo odpadové nádoby u stanovišť kontejnerů.

„Pokud objevíte někde ve městě neuklizený chodník, odpadky v okolí dětských hřišť či černou skládku, můžete navštívit internetové stránky města Vsetína, kde pod Službami v sekci Radnice naleznete formulář pro Nešvary. Zde je možné nahlásit problém, případně i přiložit fotografii, a my se postaráme o nápravu,“ vyzývá starosta Jiří Růžička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

22:24 Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

Zničené stromy a popálený trávník od venčení psů. Městská zeleň Znojmo musela v letošním roce pokáce…