Růžička (KDU-ČSL): Sychrov čekají citelná dopravní omezení

17.11.2020 6:34

Ulici bratří Hlaviců na sídlišti Sychrov čeká ve dnech 16. – 20. listopadu hlavní část druhé etapy opravy, která si vyžádá rozsáhlá dopravní omezení. Vedení radnice proto vyzývá řidiče, aby v uvedeném období do sídliště, pokud možno, nezajížděli.

Růžička (KDU-ČSL): Sychrov čekají citelná dopravní omezení
Foto: Archiv PL
Popisek: Starosta Vsetína Jiří Růžička
reklama

Po loňské první etapě opravy ulice bratří Hlaviců od křížení s ulicí Plotky směrem k horní části sídliště přišla letos na řadu etapa druhá – oprava komunikace od vjezdu do sídliště, tedy od křižovatky s hlavní silnicí Sychrov po křižovatku s ulici Plotky. Ta odstartovala počátkem října, ale vinou nepřízně počasí musela být hlavní část prací odsunována. Nakonec proběhne až 16. – 20. listopadu. „Zahrnovat bude odfrézování stávající živičné vrstvy, výměnu chybějících či poškozených obrubníků, výškovou úpravu uličních vpustí a výměnu těch nefunkčních, výměnu poklopů s rámy na kanalizačních šachtách, položení nové živičné vozovky, obnovu vodorovného dopravního značení, nátěr okolních zábradlí a další práce,“ nastínil starosta Jiří Růžička s tím, že průjezd opravovaným úsekem komunikace bude zachován, ovšem výrazně omezen. „Žádám proto řidiče, aby tudy v uvedeném týdnu neprojížděli a vozidla zaparkovali mimo místa stavebních prací. Současně prosím, aby důsledně dbali zvýšené opatrnosti a respektovali dopravní značení,“ vyzval starosta.

Zhotovitelem opravy je na základě veřejné soutěže společnost PORR, a. s. Praha s nabídnutou cenou 3,17 milionu korun bez DPH. Práce by měla dokončit, pokud to klimatické podmínky dovolí, v závěru listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Zahrádkářský zákon prošel Sněmovnou, přispěje k zadržování vody a zlepšení stavu městské zeleně

16:26 Piráti: Zahrádkářský zákon prošel Sněmovnou, přispěje k zadržování vody a zlepšení stavu městské zeleně

Sněmovna včera schválila zahrádkářský zákon zabývající se zahrádkářskými koloniemi, jehož spolupředk…