Růžička (KDU-ČSL): Třídicí linka ve Vsetíně je modernější

24.07.2019 9:15

Společnost SUEZ Využití zdrojů a.s. zefektivnila provoz a navýšila kapacitu zpracovaných odpadů ve vsetínské třídírně v Logistickém centru odpadů na Bobrkách.

Růžička (KDU-ČSL): Třídicí linka ve Vsetíně je modernější
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL)

Pro modernizaci zdejší třídírny se město rozhodlo z důvodu rostoucího množství odpadů. Výše investice do nového kontinuálního lisu přesáhla 3,5 milionů korun a celkové náklady na modernizaci třídírny se vyšplhaly ke 4,8 milionům korun.

Obce a města se musí stejně jako průmysl začít připravovat na výrazné omezení skládkování po novele zákona o odpadech a na vyšší cíle v oblasti recyklace, které si nastavila Evropská unie. Vsetín se proto rozhodl jít ve spolupráci se společností SUEZ Využití zdrojů cestou většího podílu třídění: „Třídění odpadů významně přispívá k jeho dalšímu využití, je to zásadní počin ve prospěch životního prostředí. Přírodní zdroje nejsou neomezené a tak k nim musíme přistupovat, každý jednotlivec i celá města. My ve Vsetíně se snažíme nezůstávat pozadu, proto jsme modernizaci třídírny významně podpořili,“ sdělil Jiří Růžička, starosta města.

„Množství odpadu, který k nám přivážejí zaměstnanci Technických služeb Vsetín, neustále roste. Proto bylo nutné zahájit modernizaci zpracovatelských kapacit. Oproti roku 2012 vzrostl například návoz vytříděného plastového odpadu z města ze 142 na celkem 564 tun,“ říká Petr Salamon, oblastní manažer SUEZ Využití zdrojů.

Navýšení zpracovatelských kapacit zajistí především nový kontinuální lis.  Dále se pro zefektivnění zpracování odpadů zmodernizoval dopravník k lisu za více než 700 tisíc korun a pro usnadnění logistiky byly provedeny další úpravy areálu třídírny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a STAN: Konec tajných schůzek s lobbisty

17:03 Piráti a STAN: Konec tajných schůzek s lobbisty

Piráti a Starostové budou prosazovat, aby se na páteční mimořádné schůzi Sněmovny konečně projednal …