Rychtecký (ČSSD): Dvouleté financování sociálních služeb v Pardubicích pokračuje

17.03.2021 10:46

Město z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti podpoří sociální a související zdravotní služby, které jsou poskytovány v souladu s komunitním plánem města.

Rychtecký (ČSSD): Dvouleté financování sociálních služeb v Pardubicích pokračuje
Foto: pardubice.eu
Popisek: Jakub Rychtecký, ČSSD

O podpoře klíčových poskytovatelů služeb, jako jsou pečovatelská služba, osobní asistence, denní stacionáře, odlehčovací služby, sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, intervenční centra, krizová pomoc nebo domácí hospicová péče, rozhodli zastupitelé na svém březnovém jednání.

Anketa

Odpustili jste Německu okupaci Československa a Protektorát Čechy a Morava?

4%
96%
hlasovalo: 23919 lidí

Právě sociální služby hrají v době koronaviru významnou roli a fungují i navzdory pandemii. „Rozhodli jsme se v této těžké době podržet poskytovatele sociálních služeb, kteří na území města Pardubic zajišťují služby seniorům, lidem s handicapem a ohroženým sociálním vyloučením, ale i potřebným rodinám s dětmi. Díky zodpovědnému hospodaření a vytváření rezerv v programu podpory v předchozích letech jsme mohli letos uvolnit a schválit dotace ve výši 21,77 milionu korun, vyplácet je začneme v řádu dnů,“ konstatuje náměstek primátora Pardubic pro sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že řada lidí se v této nelehké době nachází v obtížných životních situacích, kdy potřebují něčí pomoc, a právě sociální služby jsou pro ně možností, jak tyto těžké chvíle překonat. „Náklady na provoz se přitom poskytovatelům kvůli koronavirové pandemii zvyšují, jelikož musí dodržovat přísné hygienické podmínky a mít dostatek ochranných prostředků,“ podotýká náměstek Rychtecký a připomíná i pomoc města v době první vlny, kdy byl na trhu nedostatek ochranných prostředků.

Stejně jako v předchozím období, i tentokrát se město v případě podpory rozhodlo jít cestou dvouletého financování. „Systém víceletého financování se nám v předešlých letech osvědčil a poskytovatelům sociálních služeb, ať už těch registrovaných či neregistrovaných, nabízí stabilizaci při tvorbě rozpočtů a zjednodušuje administrativu. V roce 2022 budeme navíc schopni vyplácet prostředky již na přelomu ledna a února, pro poskytovatele je z hlediska cash flow začátek roku vždy nejobtížnější,“ dodává náměstek Rychtecký.

Město Pardubice plánuje rozvoj sociálních služeb na svém území prostřednictvím komunitního plánování. Letos přistoupilo k úplné elektronizaci podávání žádostí o dotace, které vyhodnocuje příslušná komise na základě zásad a pravidel schválených zastupitelstvem města.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…