Rykala (ČSSD): Je potřeba začít lépe koordinovat politiku, přípravu na volby a komunikaci

03.01.2017 21:10

Okresní výkonný výbor (OVV) na večerním zasedání dne 2. 1. 2017 schválil dle Stanov ČSSD konání Okresní konference ČSSD v Ostravě dne 13. ledna 2017 ve 14.45 hodin v Kulturním domě Ostrava-Nová Ves. Svolání Okresní konference, která rozhodne o dalším směřování ostravské části strany, požadovaly místní organizace ČSSD.

Rykala (ČSSD): Je potřeba začít lépe koordinovat politiku, přípravu na volby a komunikaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za ČSSD Adam Rykala

Místní organizace nejsou spokojeny s dosavadním vývojem a vedením strany v Ostravě, což vyústilo v odvolání předsedy Lumíra Palyzy a některých dalších členů okresního výkonného výboru na okresní konferenci 27. 11. 2016. Následně byli zvoleni noví členové, post předsedy však zůstal neobsazený. Hlavním cílem okresní konference, která je nejvyšším orgánem okresní organizace, tedy bude ustavit nové vedení a zahájit přípravy na volby.

O svolání konference s v nejbližším možném termínu, resp. v režimu zkrácených lhůt, požádalo 15 místních organizací, mezi nimi například městské organizace: Moravská Ostrava, Bělský les a Dubina, Zábřeh, Výškovice, Slezská Ostrava, Hošťálkovice nebo Bartovice a Radvanice. „Společným požadavkem je potřeba začít lépe koordinovat politiku, přípravu na volby a komunikaci ČSSD v Ostravě. Vyplynulo to ze závěrů schůzí místních organizací, základních jednotek České strany sociální demokracie, které proběhly v uplynulých dnech,“ doplnil Adam Rykala, místopředseda OVV ČSSD Ostrava a poslanec Parlamentu ČR. Důvodem nespokojenosti členů jsou především neuspokojivé výsledky krajských a senátních voleb, zánik koalice na městské úrovni a celkově špatné směřování ostravských sociálních demokratů.

Před konferencí proběhnou nominační členské schůze, na kterých místní organizace zvolí delegáty Okresní konference a jejich náhradníky s přihlédnutím na dodržení kvót pro mladé do 30-ti let a ženy. Místní organizace mohou nominovat kandidáty na předsedu i členy OVV a náhradníky, předsedu a členy Okresní kontrolní komise a náhradníky, případně na další funkce dle Stanov.

Okresní výkonný výbor dále stanovil dle pokynů ÚVV termín Okresní konference ČSSD v Ostravě pro volbu kandidátů do Poslanecké sněmovny na 9. 3. 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: O program TREND je velký zájem, podpořeny budou nejlepší projekty

19:09 Ministr Havlíček: O program TREND je velký zájem, podpořeny budou nejlepší projekty

Technologická agentura České republiky (TA ČR) ukončila příjem žádostí o dotace na projekty průmyslo…