STAN: Chystaný audit prací odvedených na středočeských silnicích nemůže odhalit šlendrián

08.11.2017 18:40

Bývalý radní Středočeského kraje Martin Macháček za hnutí STAN upozorňuje, že zadaný audit silničních zakázek nemůže rozkrýt nekvalitní práce na středočeských silnicích.

STAN: Chystaný audit prací odvedených na středočeských silnicích nemůže odhalit šlendrián
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

“Je jasné, že kraj pod novým vedením ANO a ČSSD nemá přidělením auditu společnosti BDO Adviser, s.r.o. vůbec zájem zastavit plýtvání na Krajské správě a údržně silnic v řádu stovek milionů korun ročně.”

Martin Macháček upozorňuje na dva zásadní problémy: firma BDO Advisory není odborníkem na stavební práce a navíc navrhla velmi nízkou cenu za téměř 4 x méně práce, než se původně předpokládalo.

“Je všeobecně známo, že firmy, které pro Krajskou správu a údržbu silnic pracují a mají už víc než 10 let monopol na údržbu a opravy středočeských silnic, provádějí práce velmi nekvalitně. Krajská správa je ale od nich bez námitek přebírá, platí za ně a neuplatňuje oprávněné reklamace,” upozorňuje Macháček.

Firma BDO Advisory. s.r.o., která má audit provést, na svých webových stránkách uvádí, že je odborníkem na účetnictví, daně či finanční poradenství. “O znaleckých službách v oboru dopravních staveb tam není ani slovo. Jak budou auditoři přes účetnictví zkoumat, kolik tun asfaltu bylo na silnici doopravdy uloženo, to se můžeme jen dohadovat,” říká Martin Macháček.

Další podezřelou okolností je, že firma sice nabídla nižší cenu - 485 tis. Kč oproti předpokládaným 2 milionům, zároveň se ale zavázala provést výrazně méně práce co do počtu hodin, než s kolika se původně počítalo.

I z toho je podle hnutí STAN vidět, že chystaná kontrola nemůže odhalit nekvalitně provedené úpravy,” dodává Martin Macháček s tím, že právě pro nízkou cenu navrhoval ještě jako zodpovědný radní vyloučit firmu BDO Advisory ze zadávacího řízení pro tento audit.

“Resort dopravy ve středních Čechách bohužel dostalo před rokem hnutí ANO a to se usilovně bránilo a brání jakýmkoliv změnám k lepšímu. Tato kontrola jen zakonzervuje současný stav,” uzavírá Martin Macháček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

22:41 Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

Komentář na facebookovém profilu k zítřejšímu jednání Poslanecké sněmovny o podílu krajů a obcí na f…