STAN: V kauze střetu zájmů premiéra podporujeme jednotný postup opozice

04.06.2019 16:14

Společně s předsedy opozičních stran a jejich poslaneckých klubů jsme se dohodli, že na začátku dnešní schůze budeme navrhovat zařazení mimořádného bodu týkajícího se předběžné auditní zprávy Evropské komise.

STAN: V kauze střetu zájmů premiéra podporujeme jednotný postup opozice
Foto: STAN
Popisek: STAN

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan zdůraznil, že teď je důležitý právě společný postup všech opozičních stran: „Nehrajeme o přetahování voličů, chceme předložit usnesení jednotné opozice. Usnesení Poslanecké sněmovny bude cíleně směřovat na Andreje Babiše a na vládu ze pozice silné opozice, která má v součtu více hlasů, než ve volbách získalo hnutí ANO,“ řekl společně s ujištěním, že jednotné společné stanovisko chtějí opoziční strany ještě dnes médiím poskytnout.

„V rámci mimořádného bodu nebudeme chtít poslouchat politické floskule, že je to celé pouze „kampaň“ a politický útok. Chceme slyšet fakta, relevantní informace a reakce konkrétních politiků, kterých se kauza dotací pro firmy z holdingu Agrofert bezprostředně dotýká. Ať už jsou to ministryně financí a ministryně pro místní rozvoj nebo předseda dozorčí rady SZIF Pavel Kováčik,“ prohlásil Vít Rakušan.

Hnutí STAN na střet zájmů premiéra České republiky upozorňuje již dlouhodobě a hodlá v této aktivní práci pokračovat.

„Přál bych si v čele vlády takového premiéra, který bude mít prostor pracovat pro naši budoucnost, nejen pořád řešit vlastní minulost. Je to příliš?,“ tázal se předseda poslaneckého klubu hnutí STAN Jan Farský.

"Nejenže je Andrej Babiš prokazatelně ve střetu zájmů a že je zde riziko, že každý občan České republiky bude na tento střet zájmů doplácet, ale premiérova minulost ničí obraz České republiky v zahraničí a její pověst. Neradi bychom dopustili situaci, aby premiér svou kauzou způsobil, že do ČR půjdou pouze omezené finanční prostředky,“ prohlásil Jan Farský.

Hnutí STAN je pro zrušení daně z nabytí nemovitosti o zvýšení tolerance alkoholu pro vodáky

Hnutí STAN se také vyjádřilo ke dvěma návrhům, které se vracejí z horní komory parlamentu. Senátní verze zvýšení tolerance alkoholu u cyklistů i vodáků má podporu poslaneckého klubu STAN.

„Orgány v současné době přivírají oči nad porušováním nulové tolerance, z toho důvodu je rozumnější povolit vodákům jedno až dvě piva, ale mnohem přísněji porušení hranice vymáhat,“ uvedl Jan Farský.

Hnutí STAN podpoří také zrušení daně z nabytí nemovitosti.

„Daň z nabytí nemovitosti je ze svého principu nemorální a o daňové politiky státu toto nepatří,“ dodal Vít Rakušan k návrhu na její zrušení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Premiér nepochopil, že si prostě celý národ nekoupí?

22:44 Jurečka (KDU-ČSL): Premiér nepochopil, že si prostě celý národ nekoupí?

Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše