STAN: Zákon o střetu zájmů jako pozvánka pro zloděje, je třeba změny

13.12.2017 8:37

Poslanecký klub STAN předložil návrh novely zákona o střetu zájmů, který odstraňuje největší nedostatky jeho letošní novelizace. Pokud bude schválen, k údajům o majetku komunálních politiků a dalších funkcionářů se bude možné dostat na základě žádosti.

STAN: Zákon o střetu zájmů jako pozvánka pro zloděje, je třeba změny
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

„Letošní novela byla nejspíš vedena chvályhodným záměrem, ale výsledky tomu neodpovídají. Nový systém považujeme za protiústavní, protože zcela ignoruje ochranu soukromí veřejně činných lidí a ohrožuje i jejich blízké,” říká za předkladatele poslankyně Věra Kovářová (STAN). „Na rozdíl od toho dosavadní způsob, kdy se k informacím o majetkových poměrech veřejných funkcionářů bylo možné dostat prostřednictvím žádosti, se osvědčil a náš návrh se k němu proto vrací,” dodává Kovářová.

„Bezbřehý přístup k informacím o majetku komunálních politiků i jejich blízkých, mezi nimi třeba neuvolněných místostarostů a radních z nejmenších obcí, vedl k tomu, že řada úspěšných, schopných a slušných lidí na funkce ve samosprávě raději rezignovala. Řadu kolegů navštívili i zloději, jelikož si mohli anonymně přečíst, jaké cennosti doma máte. I proto požadujeme, aby Sněmovna schválila náš návrh už v prvém čtení,” dodává předseda STAN Petr Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Obvod hledá řešení, jak zvelebit okolí Radbuzy

22:13 Procházka (ANO): Obvod hledá řešení, jak zvelebit okolí Radbuzy

Vyčistit a zvelebit okolí levého břehu Radbuzy od Wilsonova mostu až ke Zborovské ulici, to bylo hla…