STAN půjde do voleb v Českých Budějovicích s vlastní kandidátkou

9.5.2022 4:33 dop.

Lídrem se stal Jiří Fencl, dvojkou potom Jan Mádl.

STAN půjde do voleb v Českých Budějovicích s vlastní kandidátkou
Foto: STAN
Popisek: STAN

 

Starostové a nezávislí (STAN) v Českých Budějovicích už znají po pátečním jednání (29.4.) jména těch, kteří se budou při podzimních volbách ucházet o posty do českobudějovického zastupitelstva. Lídrem je Jiří Fencl, současný krajský zastupitel za STAN a předseda oblastní organizace STAN v Českých Budějovicích. 

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36337 lidí

„Je to nejen pro mě velká výzva. Poprvé v historii se bude totiž STAN ucházet o hlasy voličů s vlastní, samostatnou kandidátkou. Osobně budu chtít navázat na velmi úspěšnou práci stávajícího radního a poslance Viktora Vojtka, který za sebou zanechal notný kus práce, která je vidět,“ uvedl lídr Jiří Fencl.

Podotkl, že město po volbách čeká dokončení velkých projektů, které zlepší život obyvatel a zatraktivní České Budějovice. Jde například o dlouhodobý a komplexní projekt Město a voda, rekonstrukci kulturního domu Slávie či novou podobu Senovážného náměstí. STAN vstupuje do voleb s ambicí utvořit koalici a podílet se aktivně na vedení krajského města.

V minulých komunálních volbách kandidoval českobudějovický STAN společně s uskupením Čisté Budějovice. To do voleb sice už nejde, ale jejich hlavní představitel Jan Mádl bude chtít obhájit místo zastupitele z druhého místa na kandidátce STAN už jako příznivec tohoto hnutí.

„Ukázalo se, že spolupráce se STAN funguje na velmi dobré úrovni. Teď je čas na toto období navázat a zabojovat o ještě více mandátů, abychom mohli prosazovat náš program v ještě větší míře. Chtěli bychom mít město více otevřené lidem, přátelskou radnici s veřejným a kulturním životem na vysoké úrovni, a to vše při respektování zásad udržitelnosti,“ dodal ke kandidatuře Jan Mádl.

Kdo se objeví dále v první desítce na kandidátce?
Petr Vodrážka, Jiří Šilha, Viktor Vojtko, Jan Klein, Petra Musilová Vomelová, Yvona Schreibová Kudláčková, Barbora Povišerová a Tomáš Fedur

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Každá krize jednou skončí

21:29 Premiér Fiala: Každá krize jednou skončí

Povzbuzení na facebookovém profilu občanům, kteří mají obavy z nadcházejících měsíců.