Šafránková (SPD): Pomáháme pracujícím rodičům – Rodina na 1. místě!

24.04.2021 13:06

Mám výbornou zprávu o významném legislativním úspěchu hnutí SPD.

Šafránková (SPD): Pomáháme pracujícím rodičům – Rodina na 1. místě!
Foto: Archiv L. Šafránkové
Popisek: Lucie Šafránková, poslankyně Parlamentu ČR za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Místopředsedkyně sněmovního Výboru pro sociální politiku. Členka Zastupitelstva města Brna.

Včera dopoledne Poslanecká sněmovna schválila můj návrh, který zvyšuje přídavek na dítě o dalších 200 korun měsíčně těm rodičům, kteří pracují jako zaměstnanci nebo živnostensky podnikají, rodičům, kteří si aktivně hledají práci, rekvalifikují se v rámci hledání nového zaměstnání, rodičům, kteří pečují o zdravotně postižené děti závislé na péči jiných osob anebo o malé děti do čtyř let věku v rámci rodičovské péče.

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 36182 lidí

Dosud byl přídavek na dítě pro tyto rodiče o 300 korun měsíčně vyšší, než u těch rodičů, kteří nemají příjmy z práce či podnikání a kteří si práci ani nehledají a jejichž jediným dlouhodobým příjmem jsou nejrůznější typy sociálních dávek. To jsme považovali za nedostatečné.

Náš návrh tak - ještě výrazněji, než je tomu doposud - podpoří slušné a pracující rodiče a jejich děti a rodiny. Přesně v duchu programu hnutí SPD, ve kterém je podpora pracujících rodin s dětmi jednou z hlavních priorit!

Podpora rodin s dětmi je jednou z hlavních dlouhodobých programových priorit hnutí SPD – a  proto jsme podpořili i všechny další pozitivní úpravy v nastavení přídavku na dítě, o kterých se dnes ve Sněmovně hlasovalo.

V prvé řadě šlo samozřejmě o plošné navýšení přídavku na dítě jako takového o 26 procent oproti současnému stavu – a dále o návrh na zvýšení hranice příjmu pro vznik nároku na tento přídavek na 3,4 násobek životního minima rodiny, a to hlavně z toho důvodu, aby na tento přídavek konečně dosáhly i rodiče pracující na plné zaměstnanecké úvazky, anebo rodiče-živnostníci s měsíčními příjmy nad 15 tisíc korun. To dosud nebylo možné a byl to naprosto tristní a neakceptovatelný stav.

Převzato z Profilu.

Bc. Lucie Šafránková

  • SPD
  • poslankyně, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku
  • poslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

22:13 Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

Kvůli Andreji Babišovi hrozí České republice zastavení veškerých evropských dotací.