Šarapatka (BPP): Německo je se svou imigrační politikou v koncích

14.09.2015 15:47 | Zprávy

Ještě do včerejška tvrdila Angela Merkelová a další němečtí politici, že Německo přijme všechny imigranty bez ohledu na jejich motiv. Uzavření hranic bylo prostě tabu. A dnes je všechno jinak. Německo své hranice samo uzavřelo. Neuvěřitelné!

Šarapatka (BPP): Německo je se svou imigrační politikou v koncích
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

Ještě do včerejška tvrdila Angela Merkelová a další němečtí politici, že Německo přijme všechny imigranty bez ohledu na jejich motiv. Současně hrubě, spolu například s rakouskými politiky, kritizovali maďarského prezidenta Orbána za jeho razantní snahu o ochranu hranic Maďarska se Srbskem. Uzavření hranic bylo prostě tabu. A dnes je všechno jinak. Německo samo své hranice uzavřelo. Neuvěřitelné! Tak chtějí ty uprchlíky nebo nechtějí? Vždyť právě pracovití a vzdělaní imigranti přece měli na stárnoucí německou populaci pracovat. Nebo že by Němcům skutečně došly mávátka a vlaječky, jak jsem se kdesi dočetl? A ještě k tomu, ve stejném okamžiku, kdy Němci lákali uprchlíky na štědrou sociální podporu, mají tu opovážlivost požadovat po ostatních státech, aby si jejich uprchlíky rozebraly.

Copak si opravdu německá kancléřka neuvědomila, že když umožní vstup desetitisícům uprchlíků do Německa bez jakékoli kontroly, stejně tak oprávněným žadatelům o azyl, jako ekonomickým imigrantům nebo třeba agentům Islámského státu, jako se to stalo minulý víkend, sdělí všem ostatním cca šedesáti milionům lidí, kteří jsou momentálně ve světě na útěku, aby to zkusili a přišli k nim také. „ V Německu se na vás už přece těšíme…“. Chci věřit, že si kancléřka Merkelová konečně uvědomila, že ty miliony lidí Německo ani celá Evropa prostě nepojme. Ekonomicky, demograficky, sociálně, bezpečnostně.... I tak mám o budoucnost Evropy obavy!

Své, vůči imigrantům dosud velmi vstřícné, stanovisko změnil překvapivě i francouzský prezident Hollande, když prohlásil, že německé rozhodnutí uzavřít hranice bylo způsobeno neplněním povinností některých členských států Schengenu. Jinými slovy, státy na hranicích schengenského prostoru, Řecko, Itálie, Malta, ale i Francie a Španělsko by měly konečně začít dělat to, k čemu se v dohodě zavázaly. Tedy chránit společné evropské hranice a nenechat do Evropy vstoupit nikoho, na koho se nebude vztahovat právo azylu. Ostatní vnitroschengenské státy jim v tom musí ze všech sil pomáhat. Nikdo jiný to za nás neudělá. A už vůbec ne bruselští úředníci. Určitě bude užitečnější a vlastenečtější, pokud budou naši čeští profesionální vojáci chránit společné hranice Schengenu, než kdyby riskovali své končetiny případně i životy na ochranu něčích zájmů v afgánských horách nebo iráckých pouštích.

Podle některých českých politiků je prý uzavření německých hranic začátkem konce Schengenu ( předseda ODS Fiala). Nemyslím si to. Je však nezbytně nutné, aby všechny státy  v Schengenu konečně začaly ve prospěch celku dělat to, co mají, a nesnažily se prosazovat pouze své partikulární zájmy, viz příklad Německa. Je jen logické, že po uzavření německé hranice, zazněly z české politické scény  opakovaně hlasy i po uzavření našich hranic (předseda SPD Tomio Okamura). A podle TOP 09, kde asi nikdo neví, která bije a každý říká něco jiného, se uzavřením rakousko-německých hranic de facto nic moc nestalo. No, až ty desetitisíce utečenců místo přes Rakousko půjdou od zítřka do Německa přes Slovensko a Českou republiku, to se pak asi něco dít bude! Zatím přeji příjemný spánek...

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Most v Týně nad Vltavou už slouží veřejnosti

17:17 Hejtman Kuba: Most v Týně nad Vltavou už slouží veřejnosti

Prakticky zcela nový, 130 metrů dlouhý a 13,6 metrů široký most přes Vltavu je od pondělí připraven …