Šarapatka (BPP): Podivuhodné názory představitelů hnutí ANO

18.01.2016 10:11

Slovenský premiér Fico prohlásil: Slovensko odmítne kvóty a nebude přijímat uprchlíky ani dobrovolně……“. „S Ficem absolutně souhlasím a ČR by se měla zachovat stejně“, prohlásil Andrej Babiš.

Šarapatka (BPP): Podivuhodné názory představitelů hnutí ANO
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

I mě je tento názor blízký. Jsem pro respektování práv minorit v kterékoli evropské zemi, ale rozhodně ne na úkor práv a způsobu života většiny, jak se nám dnes někteří pomýlení politici snaží vnutit.  Jsem proto velmipřekvapen prohlášeními některých dalších představitelů ANO, které jsou s názorem jejich předsedy v ostrém rozporu.

Herečka a komunální politička za hnutí ANO Veronika Žilková (manželka ministra obrany Stropnického) například vyzvala v médiích k tomu, abychom vychovávali  naše děti k multikulturalitě a abychom se s imigranty potkali „někde na půli cesty“. Na školách  je prý třeba zavést  multikulturní výchovu jako samostatný předmět a do budoucna prostě musíme naučit chápat cizí náboženství, kulturu i psychologicko-sociologické pochody imigrantů“ řekla Žilková.

Na téma sexuálního napadení žen imigranty v Německu, Švýcarsku, Rakousku i jinde dále prohlásila: „Není to sexuální agrese, ale silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům...“

S prohlášeními  Žilkové polemizoval poslanec za  ANO Jiří Zlatuška, bývalý rektor Masarykovy univerzity a expert na IT (v současnosti je předsedou výboru Poslanecké sněmovny pro školství). Představu Veroniky Žilkové, že bychom se měli setkat s imigranty  někde „na půli cesty“ Zlatuška odmítl. Současně však  považuje za klíčovou integraci prostřednictvím vzdělávání. Podle něj je třeba připravovat na integraci žáky a studenty z většinové populace. „Je důležité vzdělávat je v tom, aby jim bylo jasné, v čem jsou lidé z jiných částí světa odlišně vychováváni, že pocházejí z poměrů, kde panují jiné zvyky,“ řekl Zlatuška. Dodal ještě, že je také mimořádně důležité působit osvětou na samotné přistěhovalce. Tak, aby jim bylo zcela jasné, v čem spočívají hodnoty liberální demokracie ve smyslu rovnosti mužů a žen, postavení žen ve společnosti atd.

Rád bych se mýlil. Ale podle těchto názorů to nejsou prioritně přistěhovalci, kdo se má přizpůsobovat. Jsme to my. To my se musíme srovnat, my si máme přát na vánoce neutrální Seasons greetings, abychom neurazili city imigrantů, když přece oni nemají s vánocemi nic společného, a naše ženy a dívky mají chodit zahalené od hlavy až k patě, aby náhodou neprobudily „silný pud přírody“ některého imigranta. No a že je sem tam znásilní, z toho se přece nestřílí……, svůj pud budou přece tak jako tak směřovat k novým samcům.

Tak takhle tedy opravdu ne! Pokud se někdo z imigrantů rozhodne žít v naší republice, a získá k tomu souhlas našich úřadů, bude to on, kdo se bude muset přizpůsobit a bude žít podle našich norem a zákonů. A pokud ne, nebude u nás pro něj místo. Tahle země je totiž opravdu naše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti vyzývají ke zlepšení kultury ve Sněmovně. Premiérovi předali kuchařku

5:37 Piráti vyzývají ke zlepšení kultury ve Sněmovně. Premiérovi předali kuchařku

Během jednání Poslanecké sněmovny PČR v pátek 10. března vyzval premiér v demisi Andrej Babiš ostatn…