Šarapatka (BPP): Prezident je symbol státu…

18. 11. 2016 19:01

Republikou už opět hýbe poté, co pan Brady odjel zpět do Kanady ozdoben hromadou medailí a pomalu se na něj zapomíná, další kauza. Totiž návrh obnovení trestného činu hanobení hlavy státu.

Šarapatka (BPP): Prezident je symbol státu…
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Pražská kavárna ale i někteří kolegové z Parlamentu, toužící po zviditelnění případně znovuzvolení, se předhánějí v dehonestaci návrhu více než 60 poslanců, kterým není lhostejné vulgární napadání hlavy České republiky, prezidenta Zemana, ze strany jeho kritiků.

Přiznám se, že sám zastáncem takového zákona nejsem. Myslím si, že je nástrojem minulosti a že v 21. století by měly být vulgarita a hrubé hulvátství v politice již dávno vymýceny a slušnost ve vyjadřování politických názorů by měla být zajištěna jinými prostředky než trestním postihem. Třeba morálními zábranami, slušným vychováním nebo sebekontrolou těch, kdož kritické soudy pronášejí…

Tak tomu však bohužel není a kritici prezidenta Zemana, kteří se nikdy nesmířili s jeho vítězstvím nad jejich kandidátem s čírem, Karlem Schwarzenbergem, se ve svých výrazech neštítí opravdu ničeho. Chápu proto motivaci mých kolegů, kteří jsou tímto stavem naší politické scény zhrozeni natolik, že návrh této právní úpravy považovali za nutné předložit.

Je tu ale ještě jeden, dle mého názoru, mnohem závažnější pohled. Prezident České republiky je přece jedním z nejdůležitějších symbolů samotné podstaty našeho státu (spolu s českou vlajkou, státním znakem a dalšími symboly), ať už je jím kdokoli. Urážky a útoky na něj jsou proto de facto útokem na náš demokratický stát a na všechny jeho občany, tedy i na mne i na vás. Neboť ať se to někomu líbí nebo ne, prezident Zeman byl zvolen do svého úřadu demokratickou většinou, a je proto prezidentem nás všech.

Jak dlouho si ještě necháme tyto útoky na nás na všechny líbit?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Lidé zatažení do slovenských špinavých her působí i v Česku

14:58 Laudát (KAN): Lidé zatažení do slovenských špinavých her působí i v Česku

Komentář na facebookovém profilu k volbám na Slovensku.