Šarapatka: Češi, Poláci, Maďaři, třeste se!

16.02.2017 13:03 | Zprávy

Podle posledních volebních průzkumů by mohl Angelu Merkelovou v křesle německého kancléře nahradit Martin Schulz. Pro střední Evropu to může být osudné.

Šarapatka: Češi, Poláci, Maďaři, třeste se!
Foto: archiv M. Šarapatka
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D.

Ještě donedávna se zdálo, že kancléřka Angela Merkelová má nejlepší šance již potřetí zvítězit v příštích německých parlamentních volbách (září 2017).  A to i přes všechny její přehmaty během jejího dosavadního vládnutí, zejména jejích neuvážených rozhodnutí v imigrační politice pod heslem „Wir schaffen dass“. Dosavadní koalice CDU/CSU vedla donedávna před německou levicí o pohodlných 10%.

To se ale změnilo s vyhlášením kandidatury Martina Shulze, bývalého předsedy Evropského parlamentu a představitele německé SPD, na kancléřský post. Levicová koalice v čele s SPD (spolu se Zelenými a Levicí) má se Schulzem v čele momentálně reálnou šanci volby vyhrát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

20:03 Maláčová (SOCDEM): Česko rekordně zchudlo a zaostává

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům vládnutí kabinetu Petra Fialy