K tomu se potýká s imigrací z bývalých členských zemí Sovětského svazu, se kterými má těsné vztahy a které považuje za své tzv. blízké zahraničí. Většina těchto států se potýká s neutěšenou ekonomickou situací (i když některé osamostatněné republiky naopak profitují z těžby nerostných surovin) a to vede jejich obyvatele k odchodu za prací do ruských velkoměst. .
V dobách socialistické diktatury režim snadno zlikvidoval každý zárodek etnických sporů a umožnil soužití nesourodých etnik (podobně jako tomu bylo v Titových dobách na území bývalé Jugoslávie ). Po pádu diktatury však začalo okamžitě docházet ke konfliktům. Vyhrocené jsou zejména vztahy mezi etnickými Rusy a příslušníky kavkazských národů.
Evropa je v podobné situaci, neboť pokračuje dlouhodobý trend masivní imigrace ze všech dalších kontinentů (kromě Severní Ameriky) do bohaté Evropy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Úsvit přímé demokracie