Šarapatka (Úsvit): Situace z Řecka může přijít i sem, budeme-li stále žít na dluh

19.09.2013 16:00 | Zprávy

Řekové opět stávkují, v Athénách tak zkolabovala doprava a lékaři ošetřují jen ty nejdůležitější případy. Nespokojení demonstranti skandují: „Jsme lidé, ne čísla.“ Zjednodušeně řečeno Řekové protestují proti ztrátě životní úrovně, kterou si zasloužili.

Šarapatka (Úsvit): Situace z Řecka může přijít i sem, budeme-li stále žít na dluh
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

Evropská unie jim umožnila žít si nadstandardně, ačkoliv na takovou životní úroveň neměli vyděláno. A ta se nyní se snížila, což v Řecku způsobuje sociální napětí. Ukazuje se, že onen systém „všichni budou bohatí“ se v Evropě neosvědčil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolonečný (STAN): Postavili jsme rozhlednu. Za 13 milionů

11:05 Kolonečný (STAN): Postavili jsme rozhlednu. Za 13 milionů