Sasová (Trikolóra): Mám jít volit, nemám jít volit? Změní něco volby?

08.08.2021 16:35 | Komentář
autor: PV

Často slýchám od lidí, že politika je špína a že jsou všichni politici stejní. A vždy je zklamu. Politika sice občas špína je, ale především je to náš každodenní život.

Sasová (Trikolóra): Mám jít volit, nemám jít volit? Změní něco volby?
Foto: Screen: Regionalnitelevize.cz
Popisek: Ekonomka Helena Sasová.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Helena Sasová - Mám jít volit, nemám jít volit?! Změní něco volby?

Všichni známe to pořekadlo, že „kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali“. Mnoho lidí se toho striktně drží a s přesvědčením, že oni nemůžou vůbec nic v naší zemi ovlivnit, k volbám nechodí. Ale je to skutečně tak? Je možné volbami něco změnit? Odpověď je jednoduchá. Ano, volbami je možné mnohé změnit! Volbami je možné velmi významně ovlivnit, kam a jak se bude naše země v následujících letech ubírat. Jediný problém je v tom, že to opravdu neovlivní jen jeden hlas. Ale je třeba si uvědomit, že 100×1=100, nikoliv 1. A tedy velmi záleží na tom, jak budou volit kromě vás i ti ostatní.

Lidé zpravidla chtějí totéž. Tedy mít se dobře, spokojeně si žít a jak se říká, užívat si života. Problém je ale v tom, že pod pojmem spokojeně žít, si každý představuje něco jiného. A tak jsou lidé, kteří cíleně volí levici, protože věří v sociální spravedlnost a vykořisťování zaměstnanců svými zaměstnavateli. A jsou lidé, kteří volí pravici, protože si uvědomují, že když se lidé o vytváření hodnot nezasazují stejně, nemůžou se také stejně mít a jsou rádi, že jim jejich zaměstnavatelé dávají práci, protože oni své schopnosti na volném trhu prodat nedokáží. Někteří lidé volí středové strany, protože jim vyhovuje tzv. od každého něco.

A pak jsou lidé, a dovolím si odhadnout, že je jich většina, kteří volí zcela neracionálně, jen na základě pocitů, dojmů a sympatií.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

20:14 Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

Lesní cesta Kanonská ze sedla Skřítek směrem k Rabštejnu je po opravě opět otevřená veřejnosti.