Scheinherr: Praha schválila zhotovitele geotechnického průzkumu chybějící části Městského okruhu

04.02.2020 7:32

Pražští radní rozhodli o zhotoviteli geotechnického průzkumu pro chybějící část Městského okruhu. Je jím společnost SGG-PUDIS Soubor staveb MO, která pro zbývajících 30 % Městského okruhu, Blanku 2, provede celkem 81 vrtů hlubokých mezi 100 až 150 metry.

Scheinherr: Praha schválila zhotovitele geotechnického průzkumu chybějící části Městského okruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Scheinherr

Geotechnický průzkum navazuje na dendrologický a biologický průzkum, bude stát 18 846 675 korun bez DPH a je součástí prací pro vyhotovení dokumentace pro územní rozhodnutí. Bude trvat deset měsíců a začne v březnu, nicméně bude záležet na klimatických podmínkách.

„Geotechnický průzkum poskytne nezbytné informace pro dokumentaci pro územní rozhodnutí a projektanty dokumentace pro územní rozhodnutí. Následujících deset měsíců prozradí zásadní poznatky o vlastnostech hornin v oblasti, podzemích vodách nebo zemině. Některé z poznatků budeme dále podrobovat i laboratorním zkouškám,” řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Posuny s Městským okruhem jsou zcela zásadní. Konečně existují smysluplné konkrétní plány, ty doposud chyběly. Nyní má Praha nové aktualizované řešení, které maximálně rozvinulo všechny požadavky na moderní řešení nejen trasy Městského okruhu, ale i dotvoření souvisejícího území zpracované do nové urbanisticko-dopravní studie. Sleduje citlivější začlenění předmětné dopravní stavby do urbanizovaného území hlavního města, v důsledku čehož předpokládá větší rozsah tunelových úseků.

„Důležitý je také mentální posun, kdy se o okruhu začalo uvažovat úplně jinak. Nechceme v Praze dálnici, ale důležitou obchvatovou komunikaci, která bude nábojem i potenciálem pro další rozvoj hlavního města. I proto vše řešíme společně s náměstkem pro územní rozvoj Petrem Hlaváčkem,” dodal Scheinherr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov má další dvě tenisové haly

20:51 Havířov má další dvě tenisové haly

Ve městě je aktuálně pět krytých tenisových kurtů