Scheinherr (Praha sobě): O úzké hrdlo méně

09.11.2022 4:33 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke zlepšení stavu dopravy v Praze.

Scheinherr (Praha sobě): O úzké hrdlo méně
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

O ÚZKÉ HRDLO MÉNĚ 

Sjezd z Jižní spojky na Rabakovskou. Noční můra při cestě do průmyslové zóny v Hostivaři. Motají se tam mezi sebou osobní auta s náklaďáky. Bylo to na hraně kapacity už dost dlouho. Před chvílí jsme tam pustili do provozu novou rampu, ať se dopravní proudy při napojování rozdělí a sjezd z Městského okruhu je plynulejší.

Z Jižní spojky mohou tedy řidiči odedneška sjíždět do průmyslové zóny v Hostivaři po nové odpojovací rampě do Rabakovské ulice. Je to velké zlepšení především pro nákladní automobily. Dopravní inženýři TSK Praha vypočítali, že rampou denně projede skoro 3000 aut z toho 230 nad 3,5t. Nejenže si všechna tato vozidla výrazně zkrátí cestu, ale nyní se taky vyhnou dvěma vytíženým křižovatkám před nájezdem na Průmyslovou a očekáváme snížení intenzit také ve Švehlově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků