Scheinherr (Praha sobě): S novým systémem budeme efektivněji a pružněji řídit dopravu

14.12.2020 19:09 | Zprávy
autor: PV

Praha získá na nový systém řízení dopravy. Bude komunikovat s řidiči, zvýší informovanost a plynulost.

Scheinherr (Praha sobě): S novým systémem budeme efektivněji a pružněji řídit dopravu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

Rada hl. m. Prahy dnes schválila vypsání veřejné zakázky na pořízení dvou kompletních setů telematických systémů, které zajistí, aby se k řidičům na pražských silnicích včas dostaly důležité dopravní informace a předcházely čekání v kolonách. Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) z dotace nakoupí přenosné informační tabule, semafory a senzory. Zlepší se řízení dopravy při nenadálých událostech, plánovaných uzavírkách a sníží se nehodovost. Předpokládaná hodnota je 75 100 000 Kč. Praha získá 85 % ceny z operačního programu Doprava z Evropské unie.

„S TSK budeme efektivněji a pružněji řídit dopravu. Ušetříme čas řidičů v kolonách a zvýšíme bezpečnost na pražských silnicích. Při nenadálých situacích budeme schopni například zklidňovat proud automobilů, dočasně snižovat a zvyšovat jejich rychlost nebo zavčas řidiče poslat na objízdnou trasu,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu.

Cílem projektu je zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy. Město si slibuje zlepšení řízení a ovlivňování dopravního proudu, informování a navigování řidičů v místech s dočasně omezenou kapacitou, zejména v místech silničních prací, dopravních omezení a částečných či úplných uzavírek. Zlepšení řízení a informování účastníků dopravního provozu během mimořádných situacích povede ke snížení nehodovosti a následků závažných zranění způsobených dopravními nehodami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …