Schillerová (ANO): Krok zpátky v digitalizaci

15.11.2022 18:02

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.

Schillerová (ANO): Krok zpátky v digitalizaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová

Děkuji za slovo, paní předsedkyně. Já bych chtěla tady jenom jménem poslaneckého klubu hnutí ANO po debatě, kterou jsme dneska měli velice podrobnou na téma tohoto návrhu, předložit zhruba asi 54 podpisů poslanců hnutí ANO, kteří podpořili svými podpisy veto na projednání ve zkráceném řízení podle § 90, a ráda bych ho odůvodnila tím, že bych chtěla připomenout, že vláda, tato vláda ve svém programovém prohlášení klade mimo jiné důraz na sjednocení a digitalizaci procesů státu nebo vytvoření podmínek pro širší využívání digitálních úkonů jak v komunikaci se státem, tak v soukromém sektoru. A původní návrh tohoto zákona byl schválen v minulém roce a hlasovalo pro něj 94 zákonodárců z 96 přítomných, a to napříč politickým spektrem. Proto mě velmi překvapuje, že právě ministerstvo vnitra, do jehož gesce digitalizace spadá, připraví tento návrh, který je opět jako mnoho dalších věcí, krokem zpět v digitalizaci veřejné správy, a to bez jakékoliv komunikace se soukromým sektorem. Takže tímto obhajuji vlastně veto, které vznáším jménem poslaneckého klubu hnutí ANO, předkládám tady asi 54 podpisů, které vám samozřejmě hned doručím. Ale současně říkám, že my nechceme brzdit tento zákon, chceme prostě debatu, chceme uplatnit pozměňovací návrhy a budeme souhlasit a podpoříme jakékoli zkrácení lhůty tak, aby došlo k urychlenému projednání. Děkuji vám. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

21:09 Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodu