Schillerová (ANO): Rychlá zpráva o svědomí pětikoalice

14.10.2023 10:21 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k schválení vládního konsolidačního balíčku

Schillerová (ANO): Rychlá zpráva o svědomí pětikoalice
Foto: Archiv Aleny Schillerové
Popisek: Alena Schillerová, předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO

Vážení přátelé, rychlá zpráva o svědomí pětikoalice. Víte, kolik z nich zvedlo ruku spolu s námi, aby kojenecká voda, pleny a menstruační pomůcky zůstaly uchráněny před radikálním zdaněním? Čtyři. Je to tak malé číslo, že je lepší ho napsat slovy. Ostatní poslanci naopak zvedli ruku pro to, aby nejpotřebnější věci pro ženy a děti Stanjura zdanil 21 procenty.

Nevěřím, že jen čtyři ze 108 vládních poslanců má svědomí. Spíš ho ti ostatní už poněkolikáté nechali spát, aby neměli problémy ve straně. Stejně jako za minulého režimu.

Takže tady je máte, demokraty.

Dokonce nám ani nedovolili se před hlasováním vyjádřit. Prostě nedali našim poslancům řádně přihlášeným do debaty slovo. Nechtěli dopustit, aby celý národ slyšel, jakou katastrofu dnes vláda odmávala. Nejde totiž zdaleka jen o ženy a o děti.

Anketa

Hrozí Evropě akutní nebezpečí islámského terorismu?

97%
hlasovalo: 29564 lidí

13. října 2023 si budeme pamatovat jako černý pátek pro českou ekonomiku. Poslanci pětikoalice, která má v programu snižování daní, odhlasovali největší zvýšení daní v historii České republiky. Tento den se rozhodlo, že čeští zaměstnanci budou platit nejvyšší odvody ve vyspělém světě, a živnostníci, kteří od státu nechtějí skoro nic, budou platit na pojistném o 20 tisíc korun ročně víc. Tento den se rozhodlo, že 80 procent domácností bude potrestáno zdvojnásobením daně za byt nebo dům, na který si našetřili nebo který draze splácejí hypotékou.

Pátek třináctého. Vláda, která by měla bojovat s hospodářskou stagnací a inflací, prosadila Stanjurův balíček, který o 55 miliard korun sníží náš hrubý domácí produkt, podpoří inflaci a sníží životní úroveň českých domácností o desítky tisíc korun ročně. My jsme byli proti zvyšování daní vždy, a na rozdíl od stran, které jsou teď u moci, svou politiku neměníme.

Viníme vládu. Dnes se dopustila největší národohospodářské chyby v dějinách České republiky.

Tím to ale nekončí. Stanjura chystá daňový balíček číslo dvě. Pokud se mu ho podaří prosadit, bude to znamenat trojnásobné zvýšení nákladů na energie českým firmám. A běžným domácnostem? Těm se zvýší ceny energií průměrně o 5 tisíc ročně. Snažíme se ze všech sil mobilizovat český průmysl, podnikatelské a zaměstnavatelské asociace a svazy, aby nám to pomohly zastavit.

Našich 71 poslanců dělá, co může. To mi věřte.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Schillerová děláte stále málo., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusegusta , 14.10.2023 11:54:24
Máte páky, už měly být lidé v ulicích. Jinak tohle obludárium nezastavíte.

|  6 |  1

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

16:02 Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

Vláda schválila návrh nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje podmínky ochrany pro…