Schwarzenberg: Být na seznamu považuji za čest

31.05.2015 8:23

Rusko zakázalo vstup na své území 89 evropským politikům. Podle finské televize YLE jsou na seznamu čtyři Češi, mezi nimi předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, místopředseda strany Marek Ženíšek a europoslanec za TOP 09/STAN Jaromír Štětina.

Schwarzenberg: Být na seznamu považuji za čest
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg považuje své zařazení na seznam za čest. „Být na tomto seznamu považuji za čest. Je to, myslím,  velmi slušný výběr lidí v celé Evropě a jsem tam v dobré společnosti. Nemohu se za to stydět,“ říká Karel Schwarzenberg.

Pro místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška je to zase ukázka dobře odvedené práce při kritice politiky prezidenta Putina a prosazování sankcí proti Rusku. „Pokud Rusko nebude svoje území rozšiřovat donekonečna, třeba až do Rigy či Kyjeva, pak ten zákaz nějakou dobu, co bude Putin u moci, vydržím. Pro mě je to důkaz toho, že děláme svoji práci dobře,“ potvrzuje Marek Ženíšek.

Svou zkušenost se zařazováním na „seznamy nežádoucích“ má i europoslanec TOP 09/STAN Jaromír Štětina. I tentokrát se podle svých slov ocitl ve vzácné společnosti: „V roce 2000 jsem se dostal na seznam nežádoucích novinářů, tam nás bylo několik desítek, teď jsem v dalším seznamu i za nežádoucího politika. Je tam spousta vzácných kolegů, které mám rád," uvedl Jaromír Štětina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Záchrana věznice konečně realitou

22:01 Senátor Valenta: Záchrana věznice konečně realitou

Komentář na facebookovém profilu k někdejší uherskohradišťské věznici