Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?

15.10.2019 12:20 | Zprávy

Středa byla opravdu smutný den. Turecká armáda vstoupila do Sýrie na území obývané Kurdy. Ti si tam v posledních letech vybudovali semiautonomní státní útvar, který velmi rozumně spravovali. Statečně bojovali spolu s Američany proti silám Islámského státu a prokázali svou spolehlivost.

Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Turkům ovšem silně vadí jakýkoliv kurdský státotvorný útvar, vzhledem k veliké a soustavně utlačované kurdské menšině v Turecku, který by podněcoval jakoukoliv snahu Kurdů o samostatnost a odpojení od Turecka.

Co se teď stalo, je ale obzvláště hnusné. Nám, Čechům, to samozřejmě připomíná Mnichov. Já bych skoro řekl, že je to ještě horší. Neboť po pravdě řečeno, my jsme s Angličany spojeneckou smlouvu neměli, měli jsme jí pouze s Francií, a přesto jsme vyčítali Velké Británii zradu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sterzik (Stačilo!): Volby tentokrát mohou něco změnit

19:05 Sterzik (Stačilo!): Volby tentokrát mohou něco změnit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předvolební kampani