Jsem přesvědčen, že je dobře, že se občané města zajímají o své okolí a o životní prostředí, ve kterém žijí. A to přesto či právě proto, že současné vedení radnice zrušilo před lety samostatný odbor životního prostředí a vtělilo jej pod odbor stavební. Zřejmě proto, že se dlouhodobě nemohly investiční projekty ztotožnit se stanovisky životního prostředí.
Osobně vítám petici Za čistou variantu teplárny CTZ, protože minimálně tři navrhované varianty změny spalovaného média jsou z pohledu kvality životního prostředí nebezpečné. Přitom stačilo, aby před desítkami let byla vyřešena prašnost současného média – hnědého uhlí. To se nestalo a tak je na řadě modernizace. Za ty nebezpečné považuji variantu ZEVO (což je rozšíření spalování zemního plnu a kogenerace s energetickým využitím spalování komunálního odpadu), výstavbu kotelny na spalování biomasy a kalů z čistírny odpadních vod či výstavbu stanice na bioplyn z biologicky rozložitelného komunálního odpadu.
Rozumím tomu, že dnes existují moderní technologické metody spalování téměř jakéhokoliv média i nutnost řešení náhrady skládek TKO. Pokud by ovšem tyto spalovny vznikly například v průmyslových zónách mimo obytné zóny a služby.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV