Seďa (ČSSD): Den vstupu České republiky do Severoatlantické aliance

11.03.2016 17:12 | Zprávy
autor: PV

Dne 12.března oslaví naše země, společně s Polskem a Maďarskem, podepsání dohody o přistoupení k Severoatlantické alianci.

Seďa (ČSSD): Den vstupu České republiky do Severoatlantické aliance
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Jako jeden z významných dnů je v našem kalendáři uvedeno datum 12.březen, připomínající podepsání smlouvy o vstupu ČR do NATO (North Atlanty Treaty Organization) v roce 1999. V tom roce jsme se společně s Polskem a Maďarskem stali součástí nejsilnější politicko vojenské organizace, založené 4.dubna 1949.

Tím si naše země zajistila svoji bezpečnost a obranu v rámci společné obrany NATO. Řada našich občanů zajištění bezpečnosti bere jako samozřejmost, přitom si neuvědomuje, že neexistuje pouze článek 5 Washingtonské smlouvy, ale i článek 3, který ukládá povinnosti každému z členských států Aliance.

S rostoucími bezpečnostními hrozbami , nebezpečí plynoucí z metod hybridní války či z migrační krize, je třeba reagovat rozvíjením schopností Armády ČR. Z tohoto důvodu byla přijata nová branná legislativa, proto se postupně navyšuje armádní rozpočet a byla schválena Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2025. Ta stanovuje rozsah a způsob výstavby schopností nezbytných ke splnění úkolů a závazků naší armády, a to na základě možného vývoje bezpečnostního prostředí. Je také důležité současné problémy v armádě pojmenovat a přijmout taková řešení, která budou nejen logická, ale i efektivní. A prioritou musí být personální zajištění AČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.