Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

28.05.2023 22:01 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Pokud dlouhodobě sleduji vývoj války na východní Ukrajině a sleduji politický tlak a stále rostoucí požadavky ukrajinského prezidenta na zvýšení dodávek vojenské techniky, pak z tohoto vývoje radost nemám. Protože se ukazuje, že ukrajinský prezident udělá vše pro zatažení evropských zemí, zejména členských zemí NATO, do tohoto ozbrojeného konfliktu.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33451 lidí

Dodávky raket a letounů, které umožní svým dosahem útočit na RF, zvýší bezpečnostní riziko pro Evropu i pro samotnou Českou republiku. Dále se ukazuje, že ozbrojené složky ukrajinské armády podnikají diverzní činnosti na území Ruska za účelem omezit logistickou podporu ruským jednotkám na straně jedné.

Na straně druhé ohrožení obyvatel příhraničních či napadených oblastí mohou vést k eskalaci odvetných opatření RF vůči Ukrajině. A to si opět vyžádá lidské oběti a ekonomické ztráty. Prostě "začarovaný kruh", který devastuje Ukrajinu a vysává ekonomickou a politickou sílu Ruska ve světě.

Je tedy nutno se ptát, komu ku prospěchu.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

12:14 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rétorice vlády Petra Fialy.