Seďa (ČSSD): Pasivity již bylo dost a dost

28.09.2022 22:24 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k situaci v Uherském Hradišti.

Seďa (ČSSD): Pasivity již bylo dost a dost
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Vypadá to, že konečně dojde ke změně na uherskohradišťské radnici. Je otázkou, zda tato změna bude či nebude ku propsěchu obyvatel města. Faktem je, že Uherské Hradiště ztratilo za poslední roky téměř dva tisíce občanů. Přitom obyvatel výrazně přibylo. Prostě nájemníci v „investičních" bytech nejsou plnohodnotnými občany města a žijí částečně na úkor řádných občanů. Nejde pouze o výnosy ze sdílených daní a z RUDu. Jde o jistou míru spravedlnosti a soudržnosti ve společnosti. Město kvůli tomu opouští zejména mladí a aktivní lidé. Tím Uherské Hradiště ztrácí potenciál pro budoucí rozvoj a negativní demografický vývoj přinese problémy v budoucnosti. Přitom město je atraktivní, historicky, kulturně a sportovně založené, která má potenciál ke svému rozvoji. Nicméně postrádá dvě základní věci. Cenově dostupné bydlení a vyšší mzdy.

Město nemůže zavírat oči před těmito i dalšími problémy. Pasivity již bylo dost a dost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Canov: Předběžné opatření nemělo být vydáno

11:05 Senátor Canov: Předběžné opatření nemělo být vydáno

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.