Seďa (ČSSD): Pokud lidé většinově politiku vlády odmítají, pak je třeba vyměnit politiky

20.05.2023 12:14 | Komentář

Je zajímavé sledovat. jak se řada "demokratů" mění v čase. Pokud se omezování osobní svobody týká jejich politických konkurentů či dokonce ideologických nepřátel, pak svobodu považují za nedotknutelnou. Ovšem až do té doby, než sami získají politickou moc.

Seďa (ČSSD): Pokud lidé většinově politiku vlády odmítají, pak je třeba vyměnit politiky
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Poslední dobou, jako by vládní představitelé zapomínali, že demokracie je diskuse a že bez ní dochází k omezování svobody slova i k oklešťování demokracie. Názorová rozmanitost je to nejlepší, co v každé demokratické společnosti může být. Dialog je vždycky střetáváním, ve kterém se ze dvou stanovisek musíme setkat u věci, která je základem věcného myšlení , a bohužel to je něco, co v dnešní době schází ve vzdělávacím systému. Možná, že si vláda vůbec neuvědomuje, co činí, ale pokud se 55 % občanů bojí říci svůj názor, pak v naší společnosti není něco v pořádku.

Mohu rozumět tomu, že mladší generace si nepamatuje ony hrůzy a selektivní spravedlnost před listopadem 1989, kdy byl uzákoněn jeden názor a byl také prosazován jakýmikoliv prostředky. Dnes vládní garnitura, veřejnoprávní média, řada soukromých „nezávislých“ médií, rozliční aktivisté a samozvaní progresivisté vytvářejí opět PR obraz jediného, tedy toho správného názoru. A to bez ohledu na realitu, negativní dopady na životní úroveň občanů a na životní prostředí. Cenzura prorůstá státním i veřejným aparátem, skomírá fungování demokratické společnosti a kritický pohled na její budoucnost.

Jako by Evropa zapomínala schopnost porozumět historickým okolnostem, v nichž se nacházíme. Jako by ani nechtěla vyvodit z nich konkrétní praktické důsledky a kroky, na nichž záleží přežití národů. Západ opouští své výdobytky, které naši předkové prosadili svojí krví, aby se Evropa stala světovou hospodářskou a politickou jedničkou. Výsledkem je jistý sebeklam, úpadek kolektivní racionality a absence pragmatické politiky, což má nakročení k naprosté mocenské marginaci. Přitom strategie Západu byla velmi efektivní, kdy zahrnovala ochranu trhu a podporu expanze, zahrnovala světonázor založený na vědeckých poznatcích a politickou filozofii liberalismu.

Společnost ztratila úctu k člověku, ke společnosti a k přírodě. Podstata myšlení není dnes věcná, ale pouze digitální a empirická. Atmosféra strachu se z politických elit přelila do celé společnosti. Namísto méně regulace a více svobody, dnes Evropská unie prosazuje více regulací a omezování. Současná vláda může být ráda, že na rozdíl od jiných zemí, Češi, Moravané a Slezané vyjadřují svoji nelibost klidně a s nadhledem. Nicméně vždy platilo a stále platí, že pokud lidé začnou většinově odmítat politiku vládních stran, pak je třeba vyměnit politiky a nikoliv národ.

Převzato z profilu politika. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …