Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zvyšují kvalitu a dostupnost zdravotní péče

31.08.2017 13:08

ČSSD zrušila nesmyslné zdravotnické poplatky. Nyní se ukazuje, že i Lidovci či ANO 2011 by se k nim chtěli navrátit a tím minimálně omezit zdravotní péči pro řadu pacientů. Tohle není řešením pro kvalitní a dostupnou zdravotní péči.

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zvyšují kvalitu a dostupnost zdravotní péče
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD
reklama

ČSSD prosadila zrušení zdravotnických poplatků, protože základním cílem je kvalitní a dostupná zdravotní péče pro všechny. Tohle může zajistit pouze veřejně garantovaný systém zdravotní péče. Proto trváme na podpoře a dalšímu rozvoji vysokého standardu  českého zdravotnictví. Odmítáme zvyšování spoluúčasti pacientů a ČSSD je pojistkou proti znovuzavedení poplatků ve zdravotnictví.

ČSSD chce při ministrovu zdravotnictví vytvořit zvláštní fond k financování investic ve veřejném zdravotnictví. Fond bude financovaný z výnosu spotřebních daní z tabáku a alkoholu. Zavedeme urgentní příjem v každé nemocnici poskytující služby akutní péče. Zaváděním digitalizace zkrátíme čekací doby u lékaře, zrychlíme zdravotní péči a zvýšíme úspěšnost lékařských zákroků. Zavedeme elektronické objednávání k lékaři, elektronické recepty a možnost přístupu do elektronické zdravotní dokumentace. Zaměříme se na kvalitu a dostupnost kvalitní lékařské péče v regionech.

Posílíme leteckou záchrannou službu provozováním státní organizací a to ve všech regionech. Prosadíme antikoncepci pro ženy hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Zajistíme větší zdroje ze zdravotního pojištění na prevenci a léčbu závažných civilizačních onemocnění. ČSSD podpoří vzdělávání zdravotnických pracovníků a bude nadále zvyšovat platy lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotních pracovníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: I „studený mír“ je lepší než „horká válka“

12:12 KSČM: I „studený mír“ je lepší než „horká válka“

“Uplynulé dny byly naplněny celou řadou významných mezinárodních událostí. Dominovala jim první návš…