Seďa (ČSSD): Současná vláda zvyšuje výdaje na zbrojení a omezuje svobodu projevu

21.01.2023 12:43 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nové strategii ministerstva zahraničí

Seďa (ČSSD): Současná vláda zvyšuje výdaje na zbrojení a omezuje svobodu projevu
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Ministertsvo zahraničních věcí oznámilo, že připravuje novou zahraniční strategii. Zároveň vláda připravuje novou Bezpečnostní strategii ČR, která je platná od roku 2015. Protože jsem se aktivně podílel na její tvorbě, chci dnes varovat před zesílením tendencí "válečných štváčů" a před oslabením diplomatického řešení jakýkoliv konfliktů.

Dnešní situace ukazuje, že současná vláda namísto zvýšení diplomatického snažení k ukončení agrese Ruska na Ukrajině zvyšuje vojenskou pomoc Ukrajincům, zvyšuje výdaje na zbrojení a omezuje svobodu projevu. Přitom v Davosu bylo jasně deklarováno, že militarizace společnosti ohrožuje ekonomický rozvoj, že globalizace pomalu, ale jistě končí, a tím vyvstanou ekonomické, sociální, politické a geopolitické konflikty.

Zajištění míru je totiž základní podmínkou pro rozvoj jakékoliv společnosti. Proto se obávám, že změna české zahraniční politiky a bezpečnostní strategie souvisí i s volbou nového prezidenta České republiky. Prostě vláda spoléhá na vítězství generála P. Pavla, který bude zajisté více nakloněn "jestřábům" před "holubicemi". A to může mít neblahé dopady na české hospodářství a životní úroveň občanů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

22:01 Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

Česká tisková kancelář tento týden zveřejnila výsledky průzkumu agentury STEM, ze kterého vyplývá, ž…