Seďa (ČSSD): Z jarního zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění NATO

07.04.2016 14:15 | Zprávy
autor: PV

Dne 2.4.2016 jsem se zúčastnil jarního zasedání Stálého výboru PS NATO, konané v Paříži v prostorách Národního shromáždění.

Seďa (ČSSD): Z jarního zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění NATO
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Na programu bylo přijetí agendy z minulých zasedání PS NATO, aktivity PS NATO v tomto a v příštích letech, schválení uzávěrky rozpočtu a finančního auditu za rok 2015. V úvodu zasedání účastníci uctili minutou ticha památku zemřelých po teroristických útocích v Paříži, Bruselu, v Turecku a v Pákistánu.

V rámci zasedání proběhly i odborné přednášky s diskusí. Jako první vystoupil generál Gratien Maire, zástupce náčelníka generálního štábu francouzské armády na téma Francouzská obranná politika. Zmínil nejen boj proti terorismu a přijatá opatření francouzské vlády, ale i aktivní účast francouzských vojenských jednotek v boji proti mezinárodnímu terorismu. Jako příklad uvedl misi proti bojovníkům Daesh či operaci v Mali. Připomněl nutnost zvýšené ochrany obyvatelstva, zvýšení výdajů na obranu a bezpečnost a také jistou míru solidarity Evropy v rámci řešení migrační krize a v obraně demokratických hodnot Francie a zemí Evropské unie.

Zdůraznil základní cíle francouzských ozbrojených sil: posilování schopností zpravodajských služeb a sil velmi rychlé reakce, navyšování záložáků, zvýšení výcviku na nové hrozby a zvýšení schopností profesionálních vojáků, navyšování schopností a prostředků pro kybernetickou bezpečnost a modernizaci armády. Postupné navyšování finančních prostředků tak, aby se v blízké budoucnosti výdaje pohybovaly kolem 2% HDP francouzského rozpočtu. Podpořil i potřebu protiraketové obrany Evropy i boje proti propagandě takzvaného IS i RF.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…