Seďa (ČSSD): Zpolitizování pandemie je největší chybou

3. 4. 2021 16:37

Komentář na facebookovém profilu k politickému boji v rámci řešení epidemie

Seďa (ČSSD): Zpolitizování pandemie je největší chybou
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa
reklama

Nemohu souhlasit s paní ministryní financí, která obrovský schodek v rozpočtu svádí pouze na Covid-19. Vždyť to byla ona a její ANO 2011, které s ODS a SPD podkopala státní a veřejné rozpočty. Teď již hovoří o nutnosti zvyšovat daně, ale lidé by se měli ještě před volbami ptát ANO 2011 a nezodpovědné opozice, jakým způsobem a kde budou zvyšovat daně a kde a na kom budou šetřit. Bylo by to nejen zodpovědné, ale i transparetní a spravedlivé.

Ano, i já jsem hodně kritický vůči některým konkrétním opatřením vlády, která podle mne postrádají logiku a často i selský rozum. Nicméně pokud bychom měli být spravedliví a podíváme se vůkol naší země, pak neexistuje vláda, která v boji proti Covid-19 nedělá chyby. Ano, "nezodpovědná" opozice má v popisu práce kritizovat vládu a také ji kontrolovat (což nečiní zodpovědně). Ale opravdu nelze postupovat ode zdi ke zdi, jak tomu bylo před Vánocemi.

Nicméně jsem přesvědčen, že také nelze upřednostňovat jednotlivé skupiny obyvatel nikoliv podle věku a zdravotního stavu (s tím souhlasím), ale podle povolání. Počty očkovaných ukazují, že i hoax mají své obdivovatele a své příznivce. Prostě zpolitizování pandemie je největší chybou, za kterou platí občané svými životy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Ustoupil Pavel Zeman tlaku a zlu?

13:16 Pospíšil (TOP 09): Ustoupil Pavel Zeman tlaku a zlu?

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana