Sehnalová (ČSSD): Hlavní ambicí Cílů udržitelného rozvoje je ukončit chudobu

07.07.2017 15:27 | Zprávy

Evropský parlament přijal zprávu o úsilí EU v oblasti udržitelnosti a zavázal se k naplňování sedmnácti cílů udržitelného rozvoje OSN. Zpráva se věnuje širokému spektru témat, která jsou ve vzájemně propojených cílech obsažena - boji proti chudobě, opatřením na zlepšování životního prostředí a proti změně klimatu či dostupnosti vzdělání. Hlavní zásadou Cílů udržitelného rozvoje je přitom „nikoho neopomenout“.

Sehnalová (ČSSD): Hlavní ambicí Cílů udržitelného rozvoje je ukončit chudobu
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

K naplňování sedmnácti cílů udržitelného rozvoje OSN a přijímání odpovídajících politik se dnes Evropský parlament zavázal ve Zprávě o úsilí EU v oblasti udržitelnosti, kterou poslanci a poslankyně odhlasovali na plenárním zasedání ve Štrasburku. Zpráva se věnuje širokému spektru témat, která jsou ve vzájemně propojených cílech obsažena – boji proti chudobě, opatřením na zlepšování životního prostředí a proti změně klimatu či dostupnosti vzdělání. Hlavní zásadou Cílů udržitelného rozvoje je přitom „nikoho neopomenout".

„Přijetí Cílů udržitelného rozvoje lidé s postižením přivítali. Hlavní ambicí těchto cílů je totiž ukončit chudobu ve všech jejích formách všude na světě a právě osoby s postižením jsou chudobou ohroženy nejvíce, a to nejen v rozvojových zemích, ale i v Evropské unii," zdůraznila poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová, která je předsedkyní parlamentní meziskupiny pro práva osob s postižením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

6:07 Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu na důchodovou reformou.