„Většinu svého času trávíme uvnitř - ať už doma, v kancelářích, nemocnicích, školách, hotelech či veřejných budovách. Právě tam však vzniká naprostá většina požárů,“ uvedla na úvod poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová.
Na evropské úrovni neexistuje k problematice požární bezpečnosti jednotný přístup. V německých školách je například vzdálenost k únikovým východům 10 metrů, v Itálii šestkrát tolik. Se současnou změnou konstrukce budov a materiálů používaných na jejich stavbu se zásadně proměnily také možnosti hasičů, jak s ohněm bojovat.
„Moderní budova neznamená bezpečná budova. Ačkoliv se značně rozšířilo například použití detektorů kouře či požárních postřikovačů, roční počet úmrtí zůstává stále stejný,“ poznamenal Claus Bugge Garn, místopředseda Fire Safe Europe. Doplnil, že chybí dostatek informací o vlastnostech a hořlavosti nových materiálů používaných ve stavebnictví a téměř neexistují výzkumy toxicity dýmu. Ten má přitom na svědomí více obětí než oheň samotný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Sehnalová - profil