Sehnalová (ČSSD): Odvoláme se

13.02.2023 17:33 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zamítavému stanovisko Ministerstva zdravotnictví k žádosti Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně o přiznání statutu spondylochirurgického centra

Sehnalová (ČSSD): Odvoláme se
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Olga Sehnalová

V minulých dnech obdržela Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně překvapivě zamítavé stanovisko Ministerstva zdravotnictví ke své žádosti o přiznání statutu spondylochirurgického centra. Toto bez nadsázky špičkové pracoviště s excelentními léčebnými výsledky provádí obtížné chirurgické výkony na páteři (například operace plotének).

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
85%
hlasovalo: 21900 lidí

Důvodem pro ministerské zamítnutí žádosti je nižší než požadovaný počet výkonů za posuzované období. Jde o roky 2020 a 2021. Je zjevné, že šlo o zcela mimořádné covidové roky, kdy nemocnice musela omezit plánovanou operativu nejen kvůli péči o extrémní počty těžkých covidových pacientů, kdy Zlínský kraj byl jeden z nejpostiženějších, ale i proto, že v této době i samo Ministerstvo zdravotnictví přijímalo opatření k omezení plánované operativy v akutních lůžkových zařízeních.

Proto argument nižšího počtu výkonů ve dvou covidových letech (roky před a po covidu nemocnice požadované počty operací bez nejmenších problemů splňuje) považuji vůči nemocnici a kolegům z oddělení neurochirurgie za absolutně nefér.

Nemocnice se proti rozhodnutí samozřejmě okamžitě odvolala. Zlinský kraj v tomto odvolaní nemocnici jednoznačně podporuje, protože občanům kraje by se bezdůvodně a zcela zbytečně vzdálila dostupnost této vysoce specializované péče, kterou v kraji poskytuje plně erudovaný a kvalifikovaný tým neurochirurgického oddělení KNTB. Jde o rozhodnutí, které může změnit v rámci odvolání ministr zdravotnictví. Doufám a pevně věřím, že tak jako okolností znalý ministr zdravotnictví učiní. Předem mu za to děkuji a srdečně zvu na návštěvu do nemocnic Zlinského kraje, včetně jejich špičkových pracovišť.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

7:02 Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mobilizaci na Ukrajině.