Seitlová (SZ): Instalace a měření spotřeby energií není vždy možné nebo efektivní

10.04.2015 11:20

Byla jsem pověřena Senátem, abych odůvodnila pozměňovací návrhy, které přijal Senát k tisku 308. Proto před vás předstupuji a zopakuji vlastně to, co bylo řečeno, ale ještě to trošku zjednoduším v tom smyslu, že zákon 301, to je novela zákona o hospodaření s energií, je tím, co navazuje na zákon 308, který teď schvalujeme.

Seitlová (SZ): Instalace a měření spotřeby energií není vždy možné nebo efektivní
Foto: zeleni.cz
Popisek: Senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL)

Již v roce 2012 stanovil zákon o hospodaření s energií vlastníkům budov a společenství vlastníků jednotek plošnou povinnost vybavení bytů konečných uživatelů přístroji, regulujícími a registrujícími spotřebu energií. Nová povinnost vyplývala z evropské směrnice. V praxi se však ukázalo, že instalace a měření není vždy technicky možné nebo nákladově efektivní. Senát ověřil, že evropská směrnice pro takové případy umožňuje výjimku, výjimku z této povinnosti instalace měřidel ve všech bytových jednotkách bytových a činžovních domů. Proto upravil znění nyní projednávané novely zákona o hospodaření s energií, který jste schválili v předcházejícím bodě. Tento tisk, tisk 308, zákona o službách, který teď projednáváme, fakticky v tom pozměněném znění uvádí do souladu to znění, které jste schválili, s tím, co bylo v původním návrhu zákona o službách.

Pozměňovací návrhy Senátu upravují zákon o službách

Pozměňovací návrhy Senátu upravují zákon o službách v souladu se směrnicí Evropské unie tak, aby v případě, že vlastníci nebudou povinni instalovat měřiče tepla nebo indikátory v jednotlivých bytech či jiných částech domu, mohlo mezi vlastníkem domu a nájemci těch bytových jednotek dojít k dohodě o způsobu rozúčtování platby za teplo, teplou vodu nebo rozúčtování podle jiného právního předpisu. To by podle znění, které bylo původně přijato, nebylo možné. Děkuji vám za pozornost a v souladu s názorem předkladatele si dovoluji doporučit schválení tohoto Senátem pozměněného znění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Strana zelených

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): 57 nových sociálních bytů bude k dispozici do konce roku

16:07 Korytář (ZpL): 57 nových sociálních bytů bude k dispozici do konce roku

Kompletní přestavbou šesti bytových domů v majetku města vznikne bezmála šest desítek nových sociál…