Semelová (KSČM): Hazard s českým vzděláváním

08.10.2023 6:03 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládním úsporám ve školství

Semelová (KSČM): Hazard s českým vzděláváním
Foto: Vít Hassan
Popisek: Marta Semelová

Programové prohlášení vlády deklarovalo školství jako svoji prioritu. Poslanci schválili, že učitelé budou pobírat 130 % průměrné mzdy v ČR. Obojí by si zasloužilo potlesk.

Jenomže:

Místo vzdělání je pro pravicovou vládu Petra Fialy prioritou podpora válčení. Ve vládou schváleném rozpočtu se totiž zvyšují výdaje pro ministerstvo obrany oproti letošnímu roku o 39,37 miliard, ministerstvo školství dostane přidáno 3,95 miliard, tedy pouze 1,5 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Je předseda Ústavního soudu Baxa skutečně nezávislý?

14:41 Vondráček (Svobodní): Je předseda Ústavního soudu Baxa skutečně nezávislý?

Komentář předsedy Svobodných Libora Vondráčka