Senát: Valdštejnská zahrada ožije soutěží mladých zdravotníků

13.06.2014 6:40

V sobotu 14. června 2014 se v Praze na Petříně uskuteční Republikové kolo soutěže Mladých zdravotníků. Soutěže, která má již více než čtyřicetiletou tradici, se zúčastní pětičlenné týmy zastupujících zájmové kroužky dětí - mladých zdravotníků, které postoupily z okresních a krajských kol.

Senát: Valdštejnská zahrada ožije soutěží mladých zdravotníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková
reklama

Záštitu nad soutěží převzala první místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková, která je sama dlouholetou členkou Českého červeného kříže. Zasazuje se o výraznější zapojení a podporu této dobrovolné humanitární organizace v rámci Integrovaného záchranného systému ČR. Slavnostní zakončení celodenní akce se bude konat právě ve Valdštejnské zahradě, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR.

Jde o setkání dětí, které se ve svém volném čase věnují přípravě na nenadálé události a opravdu dokáží zachránit lidský život. Jejich výkony na minulých ročnících obdivovali i nejen profesionálové.

„Jsem velmi hrdá, že v loňském roce vyhrála tuto soutěž hlídka z Valašských Klobouk ze Zlínského kraje a doufám, že letos obhájí prvenství. Organizace ČČK ve Valašských Kloboukách je velmi aktivní, hlavně díky práci Ludmily Šulcové a dalších,“ řekla senátorka Alena Gajdůšková.

Na pražském Petříně budou moci prokázat své znalosti i schopnosti v praktickém poskytování první pomoci. Na jednotlivých stanovištích budou připraveni namaskovaní poranění v modelových situacích. Soutěžící budou muset vyřešit situaci, poskytnout pomoc a postarat se o poraněné do příjezdu zdravotnické pomoci.

„Děti a mládež se nejen učí jak poskytnout předlékařskou první pomoc, ale celá tato práce směřuje k učení citlivosti k utrpení druhých, což je velmi hodnotné obzvláště v dnešní době,“ dodává senátorka Gajdůšková.

Sobotní program:

9:30     – 10:00            slavnostní zahájení v aule Tyršova domu
11:20   – 14:40            vlastní soutěž na Petříně (u rozhledny a v okolí)
17:00   – 18:00            slavnostní ukončení – Valdštejnská zahrada Senátu Parlamentu ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: senat.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michalik (STAN): Disponibilní prostředky ve výši 137 milionů korun převedeme do rezervy

9:20 Michalik (STAN): Disponibilní prostředky ve výši 137 milionů korun převedeme do rezervy

Rada projednala čerpání rozpočtu z loňského roku a rozdělení zůstatku hospodaření, část prostředků n…