Senátor Balatka: Můžete si STAN představit jako nějakou „firmu“. Děláme chyby, nejsme neomylní

26.07.2022 16:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k hnutí STAN.

Senátor Balatka: Můžete si STAN představit jako nějakou „firmu“. Děláme chyby, nejsme neomylní
Foto: miroslavbalatka.cz
Popisek: Miroslav Balatka

Ano, děláme chyby. Ne, nejsme neomylní. Ano, snažíme se z chyb poučit. Omlouváme se těm, kterým naše chyby a nedokonalost narušily důvěru v politiku našeho hnutí, v politiku jako takovou. Ano, mrzí nás to velmi. Ano, naprosto odsuzujeme korupci. Ano, k problémům se stavíme čelem a řešíme je. Ne, nezametáme problémy pod koberec a nevymlouváme se.

V sobotu proběhl mimořádný celostátní sněm STAN, pro hnutí velmi důležitý. Proběhl necelých šest týdnů po zatýkání na pražském magistrátu, kdy byl obviněn jeden, dnes již bývalý člen STAN, z korupce. Za poslední půlrok, kdy jsme udělali několik chyb, bylo pro všechny členy zatýkání na magistrátu poslední a naprosto zásadní a bezprecedentní událostí, která otřásla nejen hnutím STAN. I to, že se povedlo v době prázdnin v rekordním čase svolat celostátní sněm, na který přijelo a udělalo si čas přes 300 delegátů, které vyslaly na sněm jednotlivé kraje, je pro mne důkaz toho, že hnutí je zdravé a jeho členům velmi záleží na naší značce STAN. Značce, která reprezentuje poctivou politiku, praktická řešení a v podstatných věcech zcela jasný směr. Politiku decentralizovanou, zaměřenou na regiony. Delegáti sněmu se snažili najít cestu jak očistit hnutí, za kterým stojí obrovský kus práce. Nejen na radnicích, kde poctivě pracují naši starostové a zastupitelé, ale i ve vládě, kde se daří zvládat mimo jiné obrovskou uprchlickou vlnu (více než 390 tisíc lidí u nás požádalo o dočasnou ochranu) a zajištění energetické bezpečnosti a energie na následující období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

9:15 Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

Za několik měsíců má česká armáda začít přebírat první z dvaašedesáti houfnic Caesar za 10,3 miliard…