Senátor Derner: V Tmavém Dole půjde o špičku v oblasti pobytových sociálních služeb

05.06.2020 6:28

Královéhradecký kraj v Tmavém Dole zahájil investiční akci za více než 160 milionů korun. Výstavba nového oddělení tamního domova seniorů, jehož zřizovatelem je kraj, výrazně zlepší kvalitu poskytovaných služeb a zvýší kapacitu domova o 56 lůžek. Stavební práce by měly skončit v červenci 2021.

Senátor Derner: V Tmavém Dole půjde o špičku v oblasti pobytových sociálních služeb
Foto: derner.cz
Popisek: Vladimír Derner
reklama

„V současné době potřebujeme nejen zvyšovat kapacity sociálních zařízení, ale také dbát na komfortní potřeby klientů. Výstavbou zcela nového oddělení dojde k zásadnímu zlepšení kvality poskytovaných služeb. Půjde o špičku v oblasti pobytových sociálních služeb,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

„Došlo k demolici stávajících budov prvního oddělení a budovy kanceláří a na tomto místě stavíme nový třípodlažní objekt. Do budovy přivedeme inženýrské sítě a vybudujeme zpevněné plochy. Na stavbu za více jak 160 milionů korun včetně DPH poskytlo padesátimilionovou dotaci ministerstvo práce a sociálních věcí a přes 110 milionů financuje kraj ze svého rozpočtu,“ vysvětluje radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a krajský majetek.

Domov důchodců v Tmavém Dole je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje a patří mezi největší domovy na Trutnovsku. Poskytuje sociální služby pro osoby starší 65 let, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu potřebují pravidelnou pomoc. Jeho současná kapacita je 100 lůžek.

„Poskytováním všech sociálních služeb, také i poradenstvím a pomocí při obstarávání osobních záležitostí, chceme pro naše klienty zajistit důstojné a bezpečné prostředí, ve kterém se cítí dobře. Stavba nového oddělení je svojí velikostí, rozsahem a použitím inovativních prvků v sociálních službách pro zdejší zařízení naprosto výjimečná. Těším se, až novou budovu převezmeme do užívání,“ doplňuje ředitel domova Antonín Stanislav.

Královéhradecký kraj disponuje přibližně 2 500 lůžky v zařízení určených pro seniory. Pro zachování dostupnosti této služby je třeba do roku 2026 vybudovat dalších téměř tisíc nových lůžek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Sílí nejenom slovní ale i fyzické útoky na členy LGBT komunity

12:31 Senátor Balatka: Sílí nejenom slovní ale i fyzické útoky na členy LGBT komunity

Komentář na facebookovém profilu k udílení cen BeProud