Senátor Doubrava: Válka o jez na Labi je nekonečná a trpíme tím všichni

31.08.2018 20:27

V Děčíně v neděli hladina Labe byla pod 90 centimetry. V Ústí nad Labem kolem 116 centimetry, čili velmi nízký průtok. Podíváte-li se na Labe pod mostem, vidíte, že by se snad dalo přejit téměř suchou nohou. Vlivem sucha nemůžeme využít Labe nejen jako dopravní cestu, ale také jako nutný rezervoár vody. Chybí nám jez. Už léta mohl fungovat.

Senátor Doubrava: Válka o jez na Labi je nekonečná a trpíme tím všichni
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava ze sdružení Severočeši.cz
reklama

Chybí jez, proti kterému se brání banda pseudoekologických aktivistů, spíše by se dalo říci ekoteroristů! Jez by prý poškodil tamní přírodu. Proč se ti idioti nejdou projít po břehu Labe. Proč si neuvědomí, že pokud by již jez existoval pro okolí řeky by to bylo požehnání. Pro rostliny i zvířata. Vždyť hladina Labe ovlivňuje i výši spodní vody v okolí. Tedy i ve studnách, ale ovlivňuje i míru sucha ve větší vzdálenosti od řeky. Z hladiny Labe nad jezem by se stala miniaturní přehradní nádrž, která by bez jakýchkoli pochybností zlepšila mikroklima v oblasti v době sucha.

Podle politických zelených šmoulů stavba jezu prý řeší jen omezený úsek řeky, a na celkovou splavnost nemá vliv. Přitom naopak nejkritičtějším místem s omezenou splavností je právě úsek od Děčína o Ústí n. L. Umíte si dnes představit jak by vypadalo koryto Labe a život kolem řeky bez střekovského zdymadla? Aby se tam tito magoři došli podívat, to ne. Museli by přiznat, že se hluboce mýlí a to přiznat nedokáží!

Dnes, v této chvíli, existence zdymadla jsou ekologickým darem přírodě! Podobně by mohl mít stejnou funkci i jez nad Děčínem. Měl by, kdyby jeho výstavbu dlouhá léta pseudoekoligčtí teroristé nebrzdili. Jejich argumentace je zcela primitivní. Vzpomínám si, že roce 2015 se objem lodní dopravy na Labi propadl na historické minimum a pseudozelení aktivisté upozorňovali, že klimatické změny problém se suchem dále prohloubí a proti jezu použili psychopatickou moudrost: „Chybějící vodu si nemůžeme dostavět ani nabagrovat,“ říkal jakýsi Škoda od Zelených.

Byl to ale jasný důkaz jejich myšlenkové stupidity: Jez vodu nevyrobí, ale voda teče shora dolů. Přiteče ke střekovskému zdymadlu i k jezu. Vodu pro jez nemusíme bagrovat, prostě přiteče… Ale, co byste chtěli od zelených idiotů. Ti nemají s ekologií nic společného. Jsou to prostě političtí extrémisté. Proč extrémisté, proč teroristé? Ti za svou jedinou pravdu mají tu svou, škodí a škodí.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Je to blázinec. A tohle všechno snižuje důvěru veřejnosti

18:49 Stanjura (ODS): Je to blázinec. A tohle všechno snižuje důvěru veřejnosti

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 2. března 2021 ke komunikaci vlády