Senátor Hampl: Na politické funkce se presumpce neviny nevztahuje

21.11.2018 22:08 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dění kolem Andreje Babiše.

Senátor Hampl: Na politické funkce se presumpce neviny nevztahuje
Foto: vaclav-hampl.cz
Popisek: Václav Hampl

„Řeknu větu, která se nebude líbit, ale základem právního státu je kromě jiného i presumpce neviny, a to je třeba respektovat i teď.“

Mně se ta věta opravdu moc nelíbí. Ne proto, že bych neunesl prohru (jak mi někteří předhazují), ale proto, že i když prohraji ve volbě, pořád můžu mít a vyjadřovat svůj politický názor.

Presumpce neviny je věc trestního práva. Nikdo nejde zavřít občana AB do vězení, dokud mu (případně) nebude prokázána vina mimo rozumnou pochybnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…