Senátor Kos: Proč pirátská radní pro školství nepodporuje konec hazardu na Praze 11?

3. 4. 2019 5:34

Na Zastupitelstvu MČ Praha 11 dne 28.3.2019 byl mezi body navrženými na doplnění programu jednání rovněž bod „Nulová tolerance hazardu na Praze 11“.

Senátor Kos: Proč pirátská radní pro školství nepodporuje konec hazardu na Praze 11?
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Senátor ve volebním obvodě č. 19 - Praha 11 Ing. Ladislav Kos (Hnutí pro Prahu 11)
reklama

Proti zařazení tohoto bodu na jednání hlasovali pouze dva zastupitelé z Pirátské strany, radní pro dopravu Martin Duška a radní pro školství Zuzana Ujhelyiová.

Proč pirátská radní Ujhelyiová hlasovala proti návrhu tohoto bodu, ve kterém mělo ZMČ konstatovat, že hazardní jevy přináší patologické jevy jako zadlužování, krádeže, rozpad rodin i obecnou kriminalitu a mělo požádat Radu MČ P11, aby navrhla hl.m.Praze změnu vyhlášky č.10/2015 s návrhem nulové tolerance hazardu na P11?

Proč pirátská radní Ujhelyiová hlasovala proti návrhu bodu, který by např. umožnil v těsné blízkosti metra Háje zrušit osm! hazardních provozoven, kolem kterých chodí každodenně děti z jihoměstských škol? Proč jako radní pro školství nechce chránit děti před negativními vlivy agresivního herního průmyslu?

Na tyto otázky pirátská radní pro školství Ujhelyiová neodpovídá a mlčí.

Druhým zastupitelem, který hlasoval proti projednání nulové tolerance hazardu byl pirátský radní Martin Duška. Své hlasování zdůvodnil na FB: „Pirátská strana respektuje osobní svobodu jednotlivce. Jsme komunální politici, kteří mají rozvíjet naše město. Nechceme lidem mluvit do života a do toho, jakým způsobem mají nakládat se svými penězi. Jsme liberálové. Pokud dochází k problémovému chování v okolí podniků provozující hazardní hry, pojďme společně tyto problémy řešit. Prosíme, nevnucujte nám Váš program prohibice hazardu.“

Jak z formy prohlášení vyplývá, není to pouze názor radního Dušky, ale minimálně prohlášení Pirátů Praha 11. Znamená to, že jim nevadí všechny negativní jevy s hazardem spojené, že jsou a budou „liberálové“ za každou cenu i v této kontroverzní oblasti?

Je to skutečný názor Pirátů nebo projev amaterismu či neznalosti Pirátů na Praze 11 nebo je to dokonce vypočítaný koaliční kalkul, neboť všechny ostatní strany v koalici s Piráty na Praze 11 jsou nejen pro zachování počtu hazardních provozoven, ale dokonce pro jejich rozšíření? A Piráti na P11 už několikrát dokázali, že pro udržení se v koaličních křeslech na radnici jsou ochotni udělat leccos. Pak by hlasování pirátské radní pro školství Ujhelyiové a radního Dušky bylo obzvlášť napováženou.

Bod „Nulová tolerance hazardu na Praze 11“ se tak na ZMČ neprojednal, díky Pirátům i zastupitelům z dalších stran koalice (ODS, TOP09/STAN, ANO), kteří pro bod nehlasovali nebo se hlasování zdrželi. Hnutí pro Prahu 11 bude nulovou toleranci hazardu nadále prosazovat i proto, že je to vůle občanů o které svědčí i 400 podpisů sebraných během dvou dnů petiční akce proti hazardu na Praze 11.

Paradoxem je, že ve stejný den, tedy 28.3.2019, zavřela na Praze 7 poslední hazardní provozovna, která ještě na MČ fungovala. Boj proti hazardu zde vyhlásili již v r.2014.

Co asi této ochutnávce z pirátské kuchyně na Praze 11 asi říká pirátská poslankyně Olga Richterová, která se v Poslanecké sněmovně snaží vytvářet zákony na ochranu dětí i celých rodin před jevy, které je ohrožují?

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Koronavirus, panika a půst

15:54 Vondra (ODS): Koronavirus, panika a půst

Komentář na facebookovém profilu k panice kvůli koronaviru, šířené v médiích