Senátor Láska: Na třináctce se stále staví v rozporu s územním plánem

11.09.2019 6:34

Komentář na facebookovém profilu k výstavbě na Praze 13.

Senátor Láska: Na třináctce se stále staví v rozporu s územním plánem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Dlouhodobě nesouhlasím s megalomanskou výstavbou na Praze 13. A snažím se proti ní brojit a poskytovat odbornou pomoc místním, kteří se jí brání. Ačkoliv jsou nové byty samozřejmě potřeba, neměla by výstavba probíhat na úkor současných obyvatel a v rozporu s územním plánem. Právě k tomu ale na Praze 13 dochází. Plánované projekty na bytové domy u obchodního centra Paprsek, u OC Lužiny či projekt Výhledy Luka jsou dobrým příkladem. Tyhle necitlivé a předimenzované projekty nadměrně převyšují okolní stavby a snaží se vtlačit do tzv. stabilizovaného území, kde by žádná rozsáhlá stavební činnost neměla být vůbec možná. Je možné pouze zachování, dotvoření a rehabilitace stávající urbanistické struktury. ZDE

Přesto Stavební odbor MČ Prahy 13 projekty posvětil. I přes desítku stránek námitek, které jsem společně s místními občany připravil a podal (zpracované námitky a petice k projektům najdete ZDE).

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Je ubíjející stále dokola vysvětlovat a argumentovat, že do stabilizovaného území mrakodrapy nepatří. Teď se ale objevila nová naděje, nové povzbuzení. Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že projekt bytového domu „Dvou věží“ na Praze 12 není v souladu s územním plánem, protože neplní požadavky na stabilizované území dané ve změně územního plánu hl. m. Prahy č. Z 1000/00.

V tuhle chvíli má Ministerstvo díky mému odvolání na stole i projekt Polyfunkčních domů Lužiny na Praze 13. Pevně věřím, že rozhodne stejně. A tyhle rozhodnutí pak dají jasně najevo developerům i jejich zájmy hájícím městským částem, že podobným nesmyslným způsobem se prostě Praha rozvíjet nebude. Já proto udělám maximum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

12:27 Hašek (ČSSD): Víno není jen tak nějaký "alkohol", ale poezie v lahvi

Boj našeho hejtmanského tria Juránek (2000-2008), Hašek (2008-2016) a Šimek (2016-dosud) proti úvahá…